الحدری: تحریم گاز روسیه به معنای نابودی اقتصاد اروپا است – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از ریانووستی، ویکتور اوربان نخست وزیر مجارستان اعلام کرد که ادامه سیاست تحریم روسیه و همچنین تحریم گاز روسیه، کل اقتصاد اروپا را نابود خواهد کرد.

اوربان در بیانیه ای گفت: ضروری است که اتحادیه اروپا به آرامی استراتژی خود را تغییر دهد زیرا با افزایش تورم ما ورشکست خواهیم شد. هیچ کس علاقه ای به ورشکستگی کل اروپا ندارد. بعد از تحریم نفت می خواهند گاز روسیه را هم تحریم کنند و بعد با این کار کل اقتصاد اروپا را نابود می کنیم.

نخست وزیر مجارستان اوایل امروز اعلام کرد که اروپا به دلیل اقداماتی که همزمان با تصویب بسته ششم تحریم ها علیه روسیه است، در آستانه یک بحران اقتصادی قرار گرفته است.

وی گفت: ما به اندازه کافی مشکلات داریم، قیمت انرژی بالاست، تورم در حال افزایش است و اروپا به دلیل تحریم های اعمال شده علیه مسکو در آستانه یک بحران اقتصادی جهانی قرار دارد.

پیش از این، رهبران اتحادیه اروپا با اعمال تحریم ها علیه نفت روسیه مشروط به تحریم ها علیه مجارستان موافقت کردند.

اورسولا فون در لاین، رئیس کمیسیون اروپا، با اعلام توافق بر سر کاهش ۹۰ درصدی واردات نفت روسیه و معافیت صادرات نفت خام به مجارستان، گفت: «بسیار خوشحالم که رهبران توانستند به طور اصولی بر سر بسته تحریمی ششم به توافق برسند». موافق.

نخست وزیر مجارستان پیشتر با اعمال تحریم ها علیه نفت مسکو مخالفت کرده بود و گفته بود که تأثیر آن بر اقتصاد کشورش مانند هدف قرار گرفتن با بمب اتمی است.

همزمان با آغاز عملیات نظامی ویژه روسیه در اوکراین در ۲۶ مارس سال گذشته، مسکو هدف تحریم های بی سابقه غرب، آمریکا و متحدانش قرار گرفت.

ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه روز گذشته با اشاره به تحریم‌ها گفت که روسیه به دلیل این اقدامات منزوی نخواهد شد و آثار تحریم‌ها در وهله اول تحریم‌ها متحمل خواهد شد.