افزایش ۵۵ درصدی اهدای خون توسط زنان در ایلام


لیلا آسیما آبادی سرپرست اداره کل انتقال خون استانداری ایلام عصر امروز در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در ایلام، نهم مردادماه سالروز تاسیس سازمان انتقال خون کشور را تبریک گفت. و سازمان انتقال خون کشور. روز اهدا می‌گوید: ستاد ملی ایزار حسینی، اهدای خون آگاهانه از اول محرم تا پایان ماه صفر برای اهدای خون مردم در نظر گرفته شده است و مردم نوع دوست هر ساله با درد به کمک بیماران می‌شتابند. . خون آنها در ماه محرم و صفر به صورت نذر خون است.

وی افزود: وضعیت ذخیره خون در استان در وضعیت مطلوبی قرار دارد و حضور مردم و خیرین همواره مایه دلگرمی بیماران و نیازمندان به فرآورده های خونی بوده است.

رئیس اداره کل انتقال خون از افزایش ۲۱ درصدی اهدای خون در چهار ماهه امسال خبر داد و گفت: امسال ۶۷۸۰ شهروند برای اهدای خون مراجعه کردند.

عاصم آبادی گفت: با توجه به شیوع مجدد ویروس کرونا باید به مردم نوع دوست این اطمینان را داد که تمامی پروتکل های بهداشتی در قانون انتقال خون رعایت شده است و جای نگرانی نیست.

وی در پایان گفت: در چهار ماهه امسال ۵ هزار و ۶۵۵ واحد خون گیری شده که ۱۹ درصد افزایش داشته است.

سرپرست اداره کل انتقال خون استان ایلام گفت: در چهار ماهه امسال اهدای خون توسط بانوان ۵۵ درصد و در اولین بار نیز ۱۰۱ درصد افزایش داشته است.

انتهای پیام
این مقاله را به صفحه اول پیشنهاد دهید