افزایش تولید سالانه جنرال موتورز برای بازارهای جهانی


جنرال موتورز اعلام کرد که قصد دارد تولید سالانه شورولت بولت EV و Bolt EUV را برای بازارهای جهانی از حدود ۴۴۰۰۰ خودرو در سال ۲۰۲۲ به بیش از ۷۰۰۰۰ دستگاه در سال ۲۰۲۳ افزایش دهد.

افزایش تولید سالانه جنرال موتورز برای بازارهای جهانی

جنرال موتورز یا به اختصار جنرال موتورز یک شرکت خودروسازی چندملیتی آمریکایی است که دفتر مرکزی آن در ساختمان مرکز رنسانس در دیترویت، میشیگان قرار دارد.

جنرال موتورز اکنون سومین خودروساز بزرگ جهان است. این شرکت از سال ۱۹۳۱ تا ۲۰۰۷ به عنوان بزرگترین شرکت خودروسازی جهان شناخته می شد، اما در سال ۲۰۰۸ توسط تویوتا پیشی گرفت. طبق گزارش مرکز تحقیقات نویگانت، در اوایل سال ۲۰۱۷، جنرال موتورز دومین تولید کننده خودروهای خودران پس از شرکت فورد موتور.

جنرال موتورز از نظر عملیاتی به ۵ بخش اصلی تقسیم می شود که عبارتند از: GM آمریکای شمالی، GM اروپا، GM International Operations، GM آمریکای جنوبی و GM Financial.

این شرکت در ۳۷ کشور دارای ۳۹۶ کارخانه تولید خودروهای سبک و سنگین است که با برندهای شورولت، بیوک، جی ام سی و کادیلاک به فروش می رسند.

هامر، هولدن، ساترن، پونتیاک، ساب، اولدزموبیل و دوو نیز از برندهای قبلی متعلق به این شرکت هستند. اوپل و واکسهال در سال ۲۰۱۷ به گروه PSA فروخته شد همچنین برند ساب در همان سال به اسپایکرز کار در هلند تحویل داده شد.

جنرال موتورز از تویوتا پیشی گرفت

در سه ماهه منتهی به سپتامبر، ۵۵۵۵۸۰ دستگاه خودرو فروخته است که ۲۴ درصد نسبت به سال گذشته افزایش داشته است. فروش تویوتا در مدت مشابه با کاهش ۷.۱ درصدی به ۱۷۵۲۶ هزار دستگاه رسید.

این خودروساز دیترویت افزود که در پاسخ به افزایش تقاضا، تولید مدل های برقی شورولت بولت را افزایش خواهد داد.

تاکنون، کمبود خودرو به دلیل اختلال در عرضه، همراه با ترجیح حمل و نقل شخصی، مصرف کنندگان را متمایل به پرداخت بیشتر کرده است و تا حد زیادی از سود خودروسازان و فروشندگان خودرو که از تخفیف ها عقب نشینی کرده اند محافظت می کند.

اما تحلیلگران هشدار می دهند که تقاضا ممکن است در سه ماهه آینده کاهش یابد زیرا نرخ های بهره بالاتر مصرف کنندگان را از پرداخت بیشتر برای خودرو و کامیون در ماه های آینده منصرف می کند.

بر اساس گزارش رویترز، جنرال موتورز اعلام کرد که قصد دارد تولید سالانه شورولت بولت EV و Bolt EUV را برای بازارهای جهانی از حدود ۴۴۰۰۰ خودرو در سال ۲۰۲۲ به بیش از ۷۰۰۰۰ دستگاه در سال ۲۰۲۳ افزایش دهد.