افتتاح ۶ طرح کشاورزی در شهرستان های لردگان و خانمیرزا / ۹۵ نفر اشتغالزایی می کنند


عطاءالله ابراهیمی امروز در گفت وگو با خبرنگار فارس در شهرکرد، با اشاره به افتتاح طرح ها و پروژه های استان های خانمیرزا و لردگان در چهارمین روز از هفته جهاد کشاورزی اظهار داشت: امروز بود.

افتتاح گلخانه سبزی تابستانه

رئیس سازمان جهادکشاورزی الکترونیک چهارمحال و بختیاری به افتتاح پروژه گلخانه صیفی جات اشاره کرد و افزود: این پروژه به مساحت ۸۵۰۰ متر مربع و ۶۰۰۰ متر مربع سطح زیر کشت در روستای برجوی خنمیرزا است. با بانک تسهیلات ۲ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومانی مبلغ ۲ میلیارد تومان تکمیل شده است.

وی با بیان اینکه در این طرح در هر دوره برداشت ۶۵ تن فلفل دلمه ای تولید می شود، ادامه داد:

افتتاح گلخانه به مساحت ۴۰۰۰ متر مربع

ابراهیمی افتتاح گلخانه سبز و صیفی را به مساحت ۴ هزار متر در روستای مردان شهرستان خانممیرزا با اشتغال مستقیم و غیرمستقیم برای ۱۵ نفر ارائه کرد و گفت: این گلخانه با تسهیلات بانکی ۱ تشکیل شده است. میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان و ۴۰۰ میلیون تومان توسط متقاضی وارد شده و پیش بینی می شود در این سطح زیر کشت ۳۰۰۰ متری ۴۵ تن فلفل دلمه از رقم «نروین» تولید شود.

افتتاح پروژه پرواربندی بره

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان به پروژه های شهرستان لردگان اشاره کرد و گفت: طرح پرواربندی بره با ظرفیت ۲۰۰ راس اولین پروژه افتتاح شده امروز در شهرستان لردگان است و از نظر محدودیت از اعتبارات تبصره ۱۸ قانون بودجه ۶۲۴ میلیون تومان و ۲۰۰ میلیون تومان پیش بینی شده است.

افتتاح گلخانه به مساحت ۵ هکتار

وی به افتتاح مجتمع گلخانه ای پنج هکتاری در البرزآباد اشاره کرد و افزود: فاز اول این گلخانه یک هکتار و فاز دوم ۲.۶ هکتار با اعتبار ۱۱ میلیارد و ۶۴۰ میلیون تومان از بودجه هجدهم سال ۱۴۰۰ است. و ۲. میلیون تومان از محل مشارکت شخصی. تا پایان پروژه برای ۵۰ نفر فرصت شغلی ایجاد می کند.

دیم ۲۶۰۰۰ هکتار از اراضی زراعی شهرستان لردگان

ابراهیمی با بیان اینکه این مجتمع ششمین طرح گلخانه ای شهرستان لردغان است که به مرحله بهره برداری رسیده است اما همچنان جا دارد تا گلخانه های این شهرستان مورد توجه ویژه قرار گیرند، گفت: تامین آب برای بخش کشاورزی مشکل اصلی شهرستان بالغ بر ۲۶۰۰۰ هکتار از اراضی کشاورزی لردگان در دیم است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان ادامه داد: مساحت گلخانه ها به وسعت ۵ هکتار تحول بزرگی در این عرصه برای شهرستان است و با اشتغال ۱۵ نفر در هکتار شاهد رشد بزرگی خواهیم بود. تغییر دادن.

ابراهیمی افزود: لردگان با وسعت ۴۰ هزار هکتار زمین کشاورزی از اهمیت ویژه ای در استان برخوردار است و قطب تولید استان به شمار می رود و وسعت جنگل ها و وجود ۳۷۰ روستا در این استان است. شهر مکان ویژه ای برای شاهزادگان ایجاد می کند. که نشان دهنده اهمیت زندگی مردم در لردگان است.

انتهای پیام/۶۸۰۳۶
این را برای صفحه اول پیشنهاد دهید