اعتبارات تخصیصی در نیمه اول سال – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان


به گزارش خبرنگار مهر، سیدحمید عاملی عصر جمعه در جلسه هیئت برنامه Rize توسعه استان که با حضور وزیر اقتصاد و اعضای کمیسیون اقتصادی در مجمع نمایندگان در استانداری اردبیل برگزار شد، با بیان این مطلب اظهار داشت: در بسیاری از شاخص های اقتصادی استانداری نوپای اردبیل. نمایش دهید حل این مشکلات مستلزم اقدامات راهبردی و اقداماتی است که با تخصیص منابع و امکانات بیشتر، زمینه را برای جبران عقب ماندگی فراهم کند.

وی خاطرنشان کرد: در حوزه زیرساختی در استانداری اردبیل مشکلات و کمبودهای زیادی از جمله نبود بزرگراه برای اتصال به مرکز کشور داریم. به نام استانداری اردبیل نامگذاری شده است جوجو این یکی از معدود شهرستان هایی است که هنوز به راه آهن ملی متصل نشده است.

ولی اردبیل با یادآوری ۱۸ سال انتظار برای شنیدن صدای قطار به مردم این استان گفت: راه آهن مرکزی اردبیل نباید در اردبیل متوقف شود بلکه بهتر است این پروژه به برس آباد و جمهوری مردم متصل شود. از چین آذربایجان در مورد تقویت کریدور شمال – جنوب

عامل برق، آب و گاز به عنوان زیرساخت اساسی در مسیر توسعه استانداری اردبیل ذکر شد و ادامه داد: تخصیص حقوق من اهمیت می دهم تحریم حوضه های مختلف و تکمیل سد پایین دست خدورین یکی از پروژه‌های مهم و اساسی است که علاوه بر انتقال گاز از استانداری‌های همجوار به‌عنوان شبکه پایدار و اتصال آن به مناطق شمالی استان اردبیل، هدف آن است.

اعتبارات در نیمه اول سال تخصیص می یابد

وی گفت: درآمد سرانه ساکنان این شهرستان نصف متوسط ​​درآمد مردم کشورمان است.

استاندار اردبیل لزوم توجه به الگوی کشاورزی استان و جذب سرمایه گذاری بخش خصوصی در سه محور توسعه کشاورزی، گردشگری و صنعت استان را یادآور شد و افزود: بخشی از منابع پرداخت نمی شود.

املی گفت: به جای ۳ ماه فرصت برای پرداخت تسهیلات سرمایه در گردش، بهتر است این فرصت به ۶ ماه افزایش یابد تا صاحبان واحدهای تولیدی بتوانند منابع دریافتی را بازپرداخت کنند.

وی با یادآوری عدم همکاری بانک ها در عدم پرداخت سرمایه ثابت، گفت: استان اردبیل باید درد نشانگرهای اقتصادی جوجو ۷ استانداری محروم و کمتر توسعه یافته برای ایجاد مشوق های سرمایه گذاری برای کارآفرینان و سرمایه گذاران.

استانداری اردبیل در هفتمین استانداری مرزی قرار می گیرد

استاندار اردبیل ضرورت تشکیل صندوق پیشرفت و عدالت را یادآور شد و گفت: تا ششم تیرماه آینده تکلیف در این زمینه مشخص می شود و امیدواریم تا قبل از شروع فصل کار، منابع این صندوق به عنوان بستری برای توسعه و پیشرفت استان در دسترس خواهد بود.»

عاملی ادامه داد: واردکنندگان ماشین آلات صنعتی خط تولید باید از معافیت گمرکی بهره مند شوند و در حوزه اکتشاف مواد معدنی نیز حمایت های لازم توسط بخش خصوصی و شرکت های بزرگ سرمایه گذاری انجام شود.

وی افزود: استانداری اردبیل باید در ردیف هفتم استان های مرزی قرار گیرد تا ساکنان آن بتوانند در تبادل سوخت مشارکت داشته و از منابع حاصل از این صادرات برای رسیدن به رونق بیشتر استفاده کنند.

استاندار اردبیل برای تامین مالی پروژه های مختلف به ویژه راه آهن اردبیل به مرکز و محور اردبیل به srrm وی خاطرنشان کرد: علاوه بر نصب ایکس ری در گمرک بلسفار، زیرساخت های مورد نیاز برای توسعه صادرات سودآور در استانداری اردبیل هدف گذاری و مطالعه می شود.

اعتبارات در نیمه اول سال تخصیص می یابد

کارگری لزوم تخصیص ۱۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای توسعه زیرساخت های گردشگری را یادآور شد و تصریح کرد: از آنجایی که امسال اردبیل به عنوان پایتخت گردشگری کشورهای عضو سازمان همکاری اقتصادی انتخاب شد، بهتر است این منابع صرف شود. پروژه های زیرساختی گردشگری

وی با یادآوری تامین ۲۰۰ میلیارد تومان منابع مالی برای احداث زیرساخت‌ها در شهرک‌های صنعتی، گفت: شرکت‌های سرمایه‌گذاری در بانک‌های استان اردبیل باید طرح‌های سرمایه‌گذاری را اجرا کنند و انتظار می‌رود رئیس‌جمهور بازدید جمهوری پروژه ها و طرح ها را تایید می کند «به دنبال فرم اجرایی باشید مناسب در فصل کاری.

استاندار اردبیل گفت: با توجه به محدودیت فصل کاری در استانداری اردبیل، انتظار می رود دولت در نیمه اول سال منابع مالی را در اختیار استانداری قرار دهد تا بتوانیم در فصل کاری پروژه ها را تکمیل کنیم.

العاملی به کاهش سرمایه بانک های تخصصی اشاره کرد و گفت: این روند منجر به تعطیلی بانک ها شد. در حالی که تسهیلات بانک های تخصصی متناسب با شرایط موجود توسعه یافته است بیشتر از گذشته باید شاهد و یادداشت توانمندی ها در این حوزه باشیم.