اظهارات جواد نکونام در خصوص اتفاقات اخیر – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر ، جواد نکونام، مدیر فنی تیم فولاد خوزستان در خصوص شایعات و پیشنهادات اخیر در جمع رسانه ها اظهار نظر کرد.

در این بیانیه آمده است:

من به عنوان بازیکنی که بیشتر دوران فوتبال خود را در خارج از ایران و در یکی از حرفه ای ترین لیگ های اروپا گذرانده ام، می دانم که حرفه ای نیست که یک سرمربی برای تیم دیگری صحبت کند، اما بنا به دلایلی من باید. پیشنهاد شغلی امروز را با استقلال توضیح دهید.

۱. نگرانی صمیمانه من برای استقلال و هوادارانش را همه می دانند. البته یکی از آرزوهای من این است که روی نیمکت تیمی بنشینم که از کودکی طرفدارش بودم. تیمی که بعد از بازگشتم از لیگ اسپانیا در حالی که هنوز می توانم خارج از ایران به فوتبال ادامه دهم، با اشتیاق پیراهن او را پوشیدم و با او قهرمان لیگ شدم.

۲- رابطه من با سردار آجرلو مدیرعامل محترم باشگاه استقلال همیشه صمیمانه و بر اساس احترام بوده است. او همیشه با من خوب بوده، چه زمانی که پاسور بودم و چه حالا که مربی هستم. فصل اول تمام تمرینات استقلال بود، اما بعد، مثل امروز، به دلایلی ترجیح دادم تصمیم احساسی نگیرم.

۳- نه گفتن به استقلال و آقای جارلو برای من آسان نیست اما امیدوارم تصمیمی که امروز می گیرم قابل درک باشد. همانطور که در نشست رسانه ای بعد از بازی با پدیده گفتم، از چند سال پیش پروژه ای را شروع کردم و خدا را شکر تا امروز توانستم قدم به قدم جلو بروم. من به عنوان مربی نساجی از لیگ یک شروع کردم و اکنون با فولاد در مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا هستم. این پروژه برای من بسیار جذاب است. شاید روزی ادامه آن به استقلال برسد. اگر این اتفاق بیفتد باعث افتخار است، اما فکر نمی‌کنم امروز زمان مناسبی باشد.

۴. اولین واکنش من به زمزمه پیشنهاد استقلال همان مطالبی بود که امروز در این بیانیه نوشتم. جلوی دوربین ها و خبرنگاران به صراحت گفتم بنا به دلایلی می خواهم روی پروژه فولادم تمرکز کنم. آن حرفه ها واقعاً بازار داغی نبودند و خدای ناکرده نمی خواستم سطح استقلال را بالا ببرم. من صادقانه صحبت کردم و انتظار داشتم حرف های من را بشنوی، نه شایعاتی که دیگران منتشر می کنند.

۵. استقلال از هر نامی بزرگتر است و همه بازیکنان و مربیانی که پیراهن تیم را بر تن کرده اند می توانند در تمام عمر به آن افتخار کنند. بنابراین بیهوده است که فکر کنیم من یا هر کس دیگری بخواهیم برای این باشگاه فوق العاده شرط بگذاریم.

۶- امیدوارم هر تصمیمی که روی نیمکت استقلال گرفته می شود باعث خوشحالی هواداران این تیم شود. خوشحالی و رضایت آنها مزیت بزرگی است که هر مربی برای موفقیت به آن نیاز دارد.

۷- فولاد. تیم دوست داشتنی من که سه سال فوق العاده را با هم سپری کرد. راستش نمی‌دانم باید چه می‌کردم تا نشان دهم که اولویت من همچنان فولاد است. روز آخر لیگ در یک نشست خبری صریح به فارسی گفتم می خواهم در فولاد به کارم ادامه دهم. روز بعد با خانواده ام به مسافرت رفتم و ترجیح دادم از فوتبال و اخبار آن دوری کنم. آیا در این مدت بر خلاف گفته من عمل کردید؟ به عنوان مثال، آیا تا به حال به کسی پیام داده اید که من پشیمان هستم و نمی خواهم محکم بمانم؟ یا از روزنامه نگار یا رسانه ای بخواهم تیم دیگری را نام ببرد؟

قبل از آخرین بازی لیگ با مدیران باشگاه به توافق رسیدیم که پروژه ام را در فولاد ادامه دهم. قرار بود تیمی رقابتی درست کنیم که از آبروی فوتبال ایران در آسیا دفاع کند و در لیگ با مدعیان قهرمانی مبارزه کند. امیدوارم در چند روز آینده همه چیز به نفع فولاد پیش برود و بتوانیم تیمی بسازیم که کیفیت و نتایج آن باعث خوشحالی هواداران ما شود زیرا آنها یکی از بهترین تماشاگران ایران هستند و شایسته آن هستند. . برای داشتن یک تیم رقابتی

مطمئن باشید به قولم با فولاد عمل می کنم، امیدوارم مدیران باشگاه طبق قولی که داده بودند بازیکنان مورد نظر من را جذب کنند تا ترکیبی رقابتی داشته باشیم.