اصلاح ارز ترجیحی تاثیری بر قیمت مواد بیولوژیک دامی ندارد – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرنگار مهر، بهلول تکلوی ظهر پنجشنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به سیاست اصلاح ارز ترجیحی اظهار کرد: اصلاح ارز ترجیحی هیچ تأثیری بر قیمت دارو، واکسن و مواد بیولوژیک دامی ندارد و با تمهیدات اندیشیده شده واکسن و داروهای مختلف دام و طیور به اندازه کافی و نیاز استان اردبیل موجود است و مشکلی از این بابت وجود نخواهد داشت.

وی با تاکید بر اینکه بیماری‌های مختلف دام و طیور به صورت شبانه روزی رصد و پایش می‌شود، گفت: واکسیناسیون دام و طیور به منظور پیشگیری از شیوع بیماری‌های واگیر بر اساس شاخص‌های توسعه بهداشتی استان و طبق جدول زمان‌بندی صورت خواهد گرفت.

مدیرکل دامپزشکی استان اردبیل بیان کرد: در سال گذشته ۹ میلیون و ۳۰ هزار و ۱۹۷ رأس دام بر علیه بیماری‌های مختلف دام و ۲۲۲ میلیون و ۵۸۸ هزار و ۱۸۳ قطعه طیور بر علیه بیماری‌های مختلف طیور مایه کوبی شد.

تکلوی با بیان اینکه عملیات مایه کوبی جمعیت دام و طیور استان امسال نیز با قدرت در حال انجام است، ادامه داد: این حجم از عملیات با استفاده از توان بخش دولتی و خصوصی دامپزشکی بر علیه بیماری‌های مهم و استراتژیک دام و طیور انجام شد.

وی افزود: از ابتدای سال جاری بالغ بر ۵۰۰ هزار رأس دام عشایر قبل از کوچ به صورت کاملاً رایگان تحت پوشش واکسیناسیون بر علیه بیماری تب برفکی و طاعون نشخوار کنندگان کوچک قرار گرفته است.