اسپانیا یوروفایتر را به اف-۱۸ آمریکایی ترجیح داد


به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، اسپانیا در حال آماده شدن برای جایگزینی ۲۰ جنگنده F-18 نیروی هوایی آمریکا در پروژه ای بزرگ با ۲۰ فروند یوروفایتر است.

به گزارش وب سایت دیفنس نیوز، یک قرارداد ۲ میلیارد یورویی (۲.۱ میلیارد دلاری) در نمایشگاه هوایی برلین روز پنجشنبه به عنوان بخشی از طرح گسترده تر اسپانیا برای جایگزینی ناوگان قدیمی این کشور متشکل از ۷۰ فروند F-18 ساخت آمریکا امضا شد. یک کلید.

اسپانیا قصد دارد ۱۶ تک خلبان و چهار فروند یوروفایتر را دریافت کند که همگی مجهز به رادارهای اسکن الکترونیکی هستند. ایرباس، سازنده یوروفایتر اعلام کرده است که با آغاز تحویل این جنگنده در سال ۲۰۲۶، قرارداد جدید ناوگان یوروفایتر به سفارش اسپانیا به ۹۰ فروند خواهد رسید.

پیش از این، یک فروند جنگنده F-18 نیروی هوایی اسپانیا اندکی پس از برخاستن از باند فرودگاه در مادرید سقوط کرد.

یوروفایترهای سفارش اسپانیا در تاسیسات ایرباس در ختافه در جنوب مادرید مونتاژ خواهند شد. Eurofighter Typhoon یک جنگنده سه بال و چند منظوره است که توسط کنسرسیوم اروپایی از Bayes Systems، Airbus و Leonardo ساخته شده است.

وزارت دفاع اسپانیا اخیرا اعلام کرد که این کشور هیچ علاقه ای به خرید جنگنده گران قیمت F-35 آمریکا ندارد. سخنگوی وزارت دفاع اسپانیا گفت: اسپانیا هیچ علاقه ای به خرید جنگنده های F-35 ساخت آمریکا ندارد و به خرید هواپیماهای جنگنده از فرانسه و آلمان ادامه خواهد داد.

سخنگوی وزارت دفاع اسپانیا افزود که دولت بودجه ای برای مشارکت در پروژه های جنگی دیگر ندارد. ما از ورود به پروژه F-35 خودداری می کنیم. (جزئیات بیشتر)

نیروی هوایی اسپانیا در نظارت بر حریم هوایی خود با ناتو همکاری می کند. علاوه بر اسپانیا، بریتانیا، کانادا، ایتالیا و پرتغال نیز به تقویت گشت زنی هوایی ناتو کمک می کنند.

در بحبوحه جنگ روسیه با اوکراین، جنگنده‌های اسپانیایی آنقدر در گشت‌های هوایی ناتو در منطقه حضور داشتند که جنگنده‌های یوروفایتر نیروی هوایی اسپانیا با ۸ مأموریت باعث ایجاد مزاحمت برای هواپیماهای رزمی و نظامی روسیه شدند.

انتهای پیام/
این را برای صفحه اول پیشنهاد دهید