اسناد دادگاه: این مرد نخست وزیر هلند را تهدید به کشتن کرد


هاگ ، هلند (AP)-پلیس هلند یک مرد 22 ساله را در ماه ژوئیه به ظن تهدید به قتل سرپرستش دستگیر کرد …

هاگ ، هلند (PA)-بر اساس اسناد دادگاه ، پلیس هلند یک مرد 22 ساله را به اتهام تهدید به کشتن مارک روته ، نخست وزیر موقت ، در ماه جولای دستگیر کرد. این آخرین مورد از سری تهدیدها علیه سیاستمداران هلندی است.

روزنامه هلندی De Volkskrant ابتدا گزارش داد که اسناد دادگاه ادعا می کند که مظنون به نام یاووس O. از یک کانال در برنامه پیام رسانی تلگرام برای ارسال تحریکات خشونت استفاده کرده است. مقامات پلیس هلند این هفته این کانال را تعطیل کردند.

بر اساس نسخه ای از کیفرخواست که روز چهارشنبه توسط آسوشیتدپرس مشاهده شد ، مقامات مرد دستگیر شده را متهم به تحریک یک جنایت تروریستی ، جمع آوری اطلاعات برای یک جنایت تروریستی و تهدید یک جنایت تروریستی کرده اند.

دادستان قصد دارد هفته آینده در جلسه دادگاه خواستار بازداشت وی تا زمان ادامه تحقیقات شود.

مطبوعات هلندی ماه گذشته گزارش دادند که روته ، که به دلیل دوچرخه سواری در لاهه به خاطر ملاقات ها و دیدارهایش با پادشاه هلند مشهور است ، به دلیل نگرانی در مورد حمله احتمالی اعضای جنایتکار زیرزمینی ، امنیت بیشتری دریافت کرده است.

روته ، که همچنان در شهر قدم می زند ، از اظهارنظر در مورد اقدامات امنیتی خودداری کرد.

روز سه شنبه ، یک مرد 42 ساله به دلیل تهدید آنلاین علیه سیگرید کاگ ، وزیر خارجه هلند و هوگو دی یونگ ، وزیر بهداشت به پنج ماه زندان محکوم شد.

گیرت ویلدرز ، قانونگذار هلندی ضد اسلام ، سالهاست به دلیل تهدید به مرگ ، بدون حفاظت مداوم زندگی می کند.

حق چاپ © 2021 آسوشیتدپرس. همه حقوق محفوظ است. این مطالب نمی تواند منتشر ، پخش ، نوشته یا توزیع مجدد شود.

دیدگاهتان را بنویسید