استقلال دانشکده علوم پزشکی چابهار – خبرگزاری مهر، اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر، بهرام عین اللهی در جلسه هیئت رئیسه چابهار اظهار داشت: معتقدیم نیروهای مستعدی در سراسر کشور وجود دارد و صاحبان فرهنگ چابهار نیز از این موضوع مستثنی نیستند و امیدواریم بتوانیم. زمینه هایی برای آبادانی این منطقه ایجاد کنید.

وی بیان کرد: دستیابی به رونق در منطقه زمانی اتفاق می افتد که بتوانیم در حوزه های بهداشتی و درمانی به ویژه آموزشی کار موثری انجام دهیم.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه دشمنان همیشه به دنبال جلوگیری از پیشرفت کشور ما هستند، تصریح کرد: دشمنان ما ظاهراً از حقوق بشر صحبت می‌کنند و هیچ‌کس حقوق بشری که کرونا را مستثنی کند، زیر سوال نمی‌برد. بیمارانی که داروهای محرومیت زدایی دریافت می کنند.

وی تصریح کرد: وقتی بانک ها جریمه می شوند طبیعتا نمی توانیم دارو بخریم، در واقع وقتی نمی توانیم هزینه دارو را پرداخت کنیم یعنی آن ها داروها هم برای ما ممنوع شده است.

عین اللهی افزود: دشمنان حتی به بیماران کرونایی در کشور ما هم رحم نکردند و این ممنوعیت را در تمام دوران کرونا ادامه دادند و این نشان می دهد که آنها می خواهند به هر شکلی به مردم ما آسیب می رساند و این آسیب ها در مناطق محروم بیشتر به چشم می خورد.

وی گفت: برنامه ما تحقق عدالت و تعالی در نظام سلامت است و همکاران ما این طرح و در این طرح را نوشتند. انجام دادن به زور با تبعیض ها و مشکلات برخورد کنیم، باید گزینش بومی انجام شود و انشاءالله در آینده نتیجه این برنامه ها را خواهیم دید. برای اولین بار اقدامات ابتکاری در دستور کار قرار گرفته است تا شاهد انتخاب محلی واقعی باشیم.

وزیر بهداشت با بیان اینکه بومی سازی واقعی در سطح استانداری ها و شهرستان ها است، گفت: وقتی صحبت از بومی سازی می شود به این معناست که باید در حوزه مورد نظر این اتفاق بیفتد.

وی تصریح کرد: برای رفع نیازهای مردم باید با استفاده از قانون انتقال اجباری سرباز بفرستیم و در نهایت بعد از یکی دو سال به منطقه خود بازگردند و باید نیروها را آموزش دهیم که دلسوزانه برای منطقه خود کار کنند. البته باید شرایطی وجود داشته باشد.» در صورت علاقه مند به اینکه بتوانم بیایم و در این مناطق خدمت کنم.

وی تصریح کرد: باید بین افرادی که در مناطق محروم زندگی می کنند و بین افرادی که در مناطق زندگی می کنند وجود داشته باشد شکست ناپذیر در آنجا تیم هایی کار می کنند، گفت: بنابراین سقف دستمزد را در هیئت حقوق و دستمزد در مناطق محروم برداشتیم تا سربازان با توجه به سطح عملکرد خود حقوق و مزایا دریافت کنند و امیدواریم در این زمینه به وضعیت مطلوبی برسیم.

وی با تاکید بر لزوم حمایت از دانشگاه های علوم پزشکی در مناطق محروم گفت: تاکید کرده ایم که دانشگاه علوم پزشکی چابهار به سرعت پیشرفت کند و از نظر نیروی انسانی و سایر کمک ها مورد حمایت قرار گیرد. با یکی برنامه ریزی درست ما میتوانیم داشتن دانشگاه علوم پزشکی بسیار قوی در چابهار.

وزیر بهداشت تصریح کرد: برای اولین بار دانشگاه بین المللی علوم پزشکی را در چابهار تاسیس کردیم، دلیل آن این بود که معتقد بودیم می توانیم زمینه رشد آموزش را برای مناطق محروم فراهم کنیم و در واقع شروع خوبی در چابهار بود. و امیدواریم با اقدامات زیر شاهد آن باشیم. چیزهای خوب در این مورد خط اهل کشور ما باشید

وی با اشاره به پروژه بیمارستان ۵۴۰ تختخوابی چابهار گفت: از وزارت بهداشت می خواهم با تمام توان این طرح را پیگیری و اجرا کند و قطعا تلاش می کنیم این طرح را تا انتها دنبال کنیم و بقیه موارد پروژه ها. آنها نیز پیگیری خواهند شد و دستورات لازم را برای بسیاری از آنها صادر کرده ایم.

عین اللهی گفت: با توجه به شرایط منطقه امیدواریم روند ایجاد رشته های پزشکی مورد نیاز به سرعت انجام شود و شاهد جذب دانشجو باشیم.