استادان جهاد اولین کسانی هستند که با توضیح میکس می شوند – خبرگزاری مهر، اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام مرتضی مطیعی ظهر امروز در جلسه شورای فرهنگ عمومی استانداری سمنان که به میزبانی دفتر وی برگزار شد، با بیان اینکه اغتشاشات اخیر بار دیگر ضرورت و اهمیت جهاد را یادآور شد، گفت: . توضیح: تحریف توطئه های دشمن و راه مقابله با آن بیان مسائلی است برای جوانان آینده ایران اسلامی.

وی با اشاره به لزوم توجه به تبیین به ویژه در تعلیم و تربیت نسل جوان، افزود: معلمان اولین گروه و مردم در عرصه جهاد تفسیر هستند، رسالت کرامت مهم است، لذا این قشر. باید با توجه به تفسیر توجیه شود.

امام جمعه سمنان با اشاره به اینکه دشمنان در توطئه های خود قصد دارند روایات نادرست را در اذهان جوانان ما نهادینه کنند، گفت: در اغتشاشات اخیر این نمونه از تلاش های دشمنان و نشر اکاذیب است. نمایش دهید ما دیدیم

مطیعی با اشاره به اینکه جنگ حق و باطل همیشه ادامه دارد و باید همیشه با جهاد تفسیر وارد عرصه شویم، تاکید کرد: در واقع حجتی برای دشمنان ارشاد گشت و خانم امینی و حجاب است چرا که دشمنان اصل نظام اسلامی را هدف قرار داده اند.

وی با بیان اینکه توضیحات به درستی انجام نشده و لذا یکی از ایراداتی که به کار ما تعلق دارد عدم توجه به مقوله مهم تفسیری است که از موارد مهم رهبر معظم انقلاب اسلامی است، افزود: : وقتی میدان خالی از تفسیر و روایت باشد، دشمن دچار تحریف می شود و حقایق وارد می شود و ما سخت می شویم.