از دستگیری دو صیاد متخلف تا کشف ۹۴ ناظر قاچاق – خبرگزاری مهر ایران و جهان


به گزارش خبرنگار مهر، شهر تهران محل وقوع حوادث و جنایات مختلف است. هر روز تماس های زیادی با مرکز فوریت های پلیسی ۱۱۰ تهران گرفته می شود که بسیاری از آنها کارساز بوده و منجر به دستگیری مجرم یا مجرم می شود.

در این بسته خبری به برخی از ماموریت ها، تصادفات و جنایات می پردازیم.

کشف سلاح در شمال تهران

سرهنگ علی اصغر یک خانه وی گفت: عملیات ۱۰۱ کلانتری تجریش حین گشت زنی در محله تجریش به فردی که پیاده در حال تردد بود مشکوک شد و با مشاهده ماموران تغییر مسیر داد.

وی با بیان اینکه ماموران برای تحقیقات بیشتر به سراغ متهم رفتند افزود: متهم با مشاهده خودرو پلیس از محل متواری شد و در تعقیب و گریز چند دقیقه ای با توجه به ازدحام جمعیت متهم دستگیر و دستگیر شد. کمر کلت ۲۷ گلوله و ۳ سلاح سرد شناسایی شد

رئیس بند ۱۰۱ تجریش ادامه داد: متهم ۳۶ ساله در تحقیقات مقدماتی به جرم خود اعتراف کرد و با حمل سلاح سرد و گرم و در بررسی سوابق متهمان پرونده حمل سلاح و سرقت سوابق نیز وجود دارد. .

سرهنگ یک خانه وی با اشاره به تحقیقات بیشتر برای افشای جزئیات پرونده، جرایم احتمالی متهم و دستگیری دلال اسلحه، در نهایت تصریح کرد: با معرفی پرونده و متهم به مرجع قضایی.

۹۴ دستگاه کشف قاچاق کشف شد

سرهنگ کومرث حسنوند گفت: عملیات ۱۰۳ کلانتری گاندی حین گشت زنی در محله گاندی متوجه دو خودروی پارک شده که داخل آن دو نفر در حال مبادله کالا بودند، به موضوع مشکوک و خودروها را برای بررسی بیشتر معرفی کردند.

وی افزود: متهمان با مشاهده خودرو پلیس در خودرو قصد خروج از محل را داشتند که با هوشیاری ماموران دو خودرو متوقف و در تحقیقات اولیه ۹۴ ناظر خارجی با برندهای مختلف بدون قبض دستگیر شدند. بارگیری و کالای قاچاق از داخل خودروها کشف شد.»

رئیس سوم پلیس پیشگیری تهران تصریح کرد: دو متهم ۳۶ و ۴۰ ساله در تحقیقات مقدماتی جنایت خود و توزیع رصدخانه هستند. سلام قاچاق در شهر تهران شناسایی و کارشناسان ارزش کالاهای مکشوفه را ۴ میلیارد ریال اعلام کردند.

سرهنگ حسن وند با اشاره به اینکه خرید و فروش مواد قاچاق خطر بزرگی برای اقتصاد کشور به همراه دارد، خاطرنشان کرد: با معرفی پرونده و متهم برای سیر مراحل قانونی به مقام قضایی.

از دستگیری دو صیاد غیرمجاز تا کشف 94 ناظر قاچاق

دستگیری پدر و پسر یک دزد به دلیل سرقت پروژه های ساختمانی

سرهنگ جلیل مفایی گفت: در پی افزایش سرقت از پروژه های عمرانی در حال ساخت در محله ستاره خان، اکیپی از ماموران کلانتری ستارخان به موضوع رسیدگی و سارقان یا سارقان را دستگیر و تحقیقات مقدماتی را آغاز کردند.

او ابزار داشت: روز گذشته ماموران در حال گشت زنی در مناطق جرم خیز مشاهده کردند وانت نیسان با سرعت زیاد از ساختمان در حال ساخت خارج شده و نگهبان ساختمان در حال تعقیب آنها بوده و دقایقی بعد خودرو متوقف و متهم دستگیر شد.

و این پلیس ادامه داد: در تحقیقات اولیه از داخل خودرو س بیش از ۲ تن آهن، ابزار و مصالح ساختمانی کشف شد.

رئیس پلیس پیشگیری تهران ادامه داد: در تحقیقات اولیه پدر و پسر متهم ۲۴ و ۴۹ ساله به جرم سرقت از پروژه های ساختمانی در حال ساخت در محله ستارخان و ۳ فقره سرقت مشابه شناسایی شدند.

سرهنگ المقفاوی در پایان با اشاره به اینکه تحقیقات تکمیلی برای اطلاع از جزئیات پرونده و جرایم احتمالی متهم ادامه دارد، خاطرنشان کرد: پرونده و متهم به مرجع قضائی معرفی شدند.

کشف یک سلاح

سرهنگ سلمان آدینا سرمایه وی با اعلام این خبر گفت: روز گذشته ماموران یگان امداد و نجات تهران در حین گشت زنی که شهر را در منطقه «تجریش» هدف قرار داده بود مشکوک شدند فردی با مشاهده گشت پلیس کیف دستی خود را روی زمین پرتاب کرده و به سرعت. فرارکردن.

وی گفت: با توجه به حساسیت ماموریت هیئت مذهبی که در امام زاده صالح تجرش با حضور جمع کثیری از عزاداران حسینی برگزار شد، گشت پلیس با سرعت و احتیاط وارد عمل شد و به تعقیب و گریز متهم پرداخت. فرد پس از مدتی تحت تعقیب قرار گرفت

و فرمانده یگان امداد پایتخت ادامه داد: در تحقیقات بیشتر در کیف دستی متهم یک قبضه سلاح جنگی با ۱۰ فشنگ کشف کردند.

سرهنگ آدینا سرمایه وی افزود: ماموران پس از هماهنگی با مرکز پیام، مظنون را به همراه سلاح کشف شده به پایگاه یکم پلیس امنیت عمومی تهران تحویل می دهند.

این مقام انتظامی در پایان از شهروندان خواست با توجه به احتمال وقوع اقدامات تروریستی در این روزها در صورت مشاهده موارد مشکوک سریعا مراتب را به پلیس ۱۱۰ اطلاع دهند.

۲ صیاد غیرمجاز در تهران دستگیر شدند

سرهنگ سلمان آدینا سرمایه وی در تشریح این خبر گفت: در راستای اجرای طرح ارتقای امنیت اجتماعی، ماموران یگان امداد در اردن. کوجک آنها به دو خودرو مشکوک شدند و آنها را متوقف کردند.

این افسر پلیس افزود: با هماهنگی مراجع قضایی و در بازرسی از داخل خودروها، جسد ۳ راس قوچ کوهی و ۳ راس قوچ کوهی به دست آمد. خوک کشف کردن.

وی درباره دستگیری ۲ شکارچی غیرمجاز توسط ماموران گفت: در این عملیات علاوه بر کشف دام های شکار شده، ۲ قبضه سلاح شکاری، ۲۰ فشنگ، ۸ قبضه کلت کمری، ۳ دوربین عکاسی و ۲ قبضه سلاح سرد کشف و نزد متهم سپرده شد. • یک ایستگاه پلیس برای رسیدگی به تحویل ایجاد شده است.

فرمانده یگان امداد تهران بزرگ در پایان بر عزم راسخ پلیس در حفاظت از محیط زیست و سایر منابع طبیعی تاکید کرد و خاطرنشان کرد: در صورت آگاهی شهروندان از فعالیت بهره برداران زیست محیطی و شکارچیان غیرمجاز مراتب را به پلیس اطلاع دهند. تماس با ۱۱۰