ازغدی: یکی از خطوط قرمز قرآن بی توجهی جامعه به موضوع ازدواج است.


به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی سازمان امور دانشجویان، نخستین جشنواره ملی سلامت دانشجویی در کشور با شعار «سلامت برای همه دانشجویان در همه دانشگاه ها» فرهنگ مراقبت فردی و اجتماعی است که برگزار می شود. توسط اداره ارشاد و سلامت سازمان امور دانشجویان می باشد.
گزارش سومین نشست تخصصی جشنواره ملی سلامت با موضوع دانشجو، دانشگاه و سلامت گام دوم انقلاب اسلامی با حضور حسن رحیم پور ازغدی اعضای کمیته های علمی سلامت برگزار شد. جشنواره فعالان و مدیران کل صبح امروز.

ازغدی در این مراسم گفت: در تعریف سلامت روان با نگاه مثبت به انسان، تلاش بزرگی با ظاهر کامل آکادمیک آغاز شد که از طریق آن تمام ادراکات و احساسات انسان به قدرت و هورمون ارجاع داده می شود.

وی افزود: بیشتر ناامیدی و ناامیدی ما به این دلیل است که وضعیت خود را نمی دانیم و این موضوع مهمی است که انسان را دچار مشکلات درونی می کند.

ازدی افزود: اگر دیدگاه خود را یکی کنیم، هیچ شکستی نخواهیم دید و این برای ما راحت است و سلامت روانی ما را به دنبال خواهد داشت.

وی گفت: بر اساس دیدگاه توحیدی هدف تنها خداست و همه هستی وسیله ای برای ماست، این نگاه باعث می شود دو سبک زندگی داشته باشیم و در این دو سبک نیز تعریف انسان را تغییر می دهد.

ازغدی افزود: در زندگی برای مقابله با سلامت روان باید جهان بینی و زاویه مناسبی نسبت به جامعه داشته باشیم. انسان سالم، انسان متعادلی است که با افکار درست به دست می آید و ما نمی توانیم انسان سالمی باشیم، اما زیر دست یک انسان سالم و عاقل نباشیم.

وی گفت: بخشی از علت تاخیر در ازدواج جوانان به مشکلات اقتصادی برمی گردد اما بخش عمده آن مسائل فرهنگی است که یکی از خطوط قرمز قرآن بی توجهی جامعه به موضوع ازدواج است.

ازغدی در پایان سخنان خود گفت: سبک زندگی اسلامی مشکلات زیادی را ایجاد می کند که با وجود این مشکلات اقتصادی باید حل شود.

لازم به ذکر است این جشنواره در حوزه های اسلام و سلامت، سلامت و دانشگاه، سلامت و امنیت، سلامت و خانواده، سلامت و ازدواج، سلامت و اشتغال، سلامت و ورزش، سلامت و تغذیه، سلامت و کرونا، سلامت و فضای مجازی و در بخش پنجم ۱- آموزش، پژوهش و فناوری ۲- ایده ها و تجربیات نوآورانه ۳- تولید رسانه ای- هنرهای تجسمی ۵- فضای مجازی.

این جشنواره ویژه تمامی دانشجویان دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی سراسر کشور است و علاقه مندان می توانند در این جشنواره به نشانی https://festival.saorg.ir/ar/ شرکت کرده و آثار خود را به دبیرخانه جشنواره واقع در تهران تحویل دهند. طبقه ششم سازمان امور دانشجویان.

انتهای پیام/
این را برای صفحه اول پیشنهاد دهید