ادعای واشنگتن مبنی بر نزدیک شدن قایق های ایرانی به کشتی های جنگی آمریکایی


به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، رسانه های آمریکایی بامداد سه شنبه مدعی شدند قایق های ایرانی در حال نزدیک شدن به کشتی های جنگی ایران در منطقه غرب آسیا هستند.

یک مقام نظامی آمریکا به واشنگتن پست گفت: «سه قایق تندرو ایرانی به طور خطرناکی به دو کشتی آمریکایی در منطقه خلیج فارس نزدیک شدند».

بر اساس این خبر، این مقام نظامی که نامش فاش نشده است، مدعی شد: قایق های ایرانی پس از دادن علامت هشدار یکی از کشتی ها منحرف شدند.

روزنامه یو اس اس به نقل از این مقام نظامی آمریکا نوشت: قایق گشتی کلاس یو اس اس سیراکوس سیکلون و کشتی ترابری تندرو یو اس اس چاکتو با سه قایق تندرو در حال عبور از آب های خلیج فارس بودند. متجاوزان ایرانی به سیراکوز نزدیک شدند.

بر اساس این خبر، قایق های ایرانی در فاصله ۴۷ متری به شکتاف نزدیک شدند که این موضوع باعث شد تا کشتی مینور اخطار بدهد.

اقدامات نیروی دریایی ایران با استانداردهای بین المللی رفتار حرفه ای یا ایمن دریانوردی مطابقت ندارد و خطر اشتباه محاسباتی و برخورد را افزایش می دهد.

سرهنگ جوزف بوچینو، سخنگوی فرماندهی مرکزی تروریست ها گفت: «اقدامات نیروی دریایی ایران با استانداردهای بین المللی رفتار حرفه ای یا ایمن دریایی مطابقت ندارد و خطر اشتباه محاسباتی و برخورد را افزایش می دهد».

بوچینو گفت: «نیروهای مرکزی به پرواز، کشتی و عملیات در جایی که قوانین بین‌المللی اجازه می‌دهد، ادامه می‌دهند و در عین حال ثبات منطقه‌ای را ارتقا می‌دهند.»

واشنگتن پست همچنین نوشت: به گفته مقامات، اقدام قابل توجه روز دوشنبه که نزدیک به یک ساعت به طول انجامید، با خروج کشتی های ایرانی از منطقه به پایان رسید.

مقامات جمهوری اسلامی ایران هنوز به اتهامات آمریکا پاسخی نداده اند.

آخر حرف / خ
این را برای صفحه اول پیشنهاد دهید