ادعای آمریکا در مورد ترور رهبر القاعده در سوریه


به گزارش خبرگزاری فارس، ارتش آمریکا صبح سه‌شنبه اعلام کرد که در استان ادلب سوریه، یکی از اعضای برجسته گروه تروریستی القاعده را هدف قرار داده است.

به گزارش رویترز، واشنگتن مدعی شد که این حملات منجر به کشته شدن ابوحمزه الیمانی، یکی از سرکرده های گروه تروریستی حراس الدین شد، در حالی که او به تنهایی سوار بر موتورسیکلت بود.

این سازمان افزود که تحقیقات اولیه تلفات غیرنظامیان را نشان نداده است.

“ما حمله ای را در ادلب سوریه انجام دادیم که یکی از اعضای برجسته سازمان پاسداران دین را که با القاعده بیعت کرده بود، هدف قرار دادیم. ابوحمزه الیمانی فقط سوار بر موتور بود که هدف قرار گرفت. کشتن این فرد باعث تضعیف القاعده می شود. در بیانیه ای از فرماندهی مرکزی آمده است. – توانایی القاعده در انجام حملات.» در مورد افراد بی گناه در سراسر جهان.

به گزارش رویترز، پیش از بیانیه آمریکا، منابع محلی گفته اند که یک مرد اندکی قبل از نیمه شب پس از هدف قرار گرفتن موتورسیکلتش بر اثر اصابت دو موشک کشته شده و جسد وی به پزشکی قانونی در ادلب منتقل شده است.

ارتش آمریکا در روزهای گذشته به بهانه مبارزه با گروه های تروریستی، عملیات تهاجمی غیرقانونی خود را در خاک سوریه تشدید کرده است. هفته گذشته نیروهای اشغالگر آمریکا دو فروند هلیکوپتر را به مدت ۱۲ ساعت در برخی مناطق سوریه انجام دادند و چند نفر را دستگیر کردند.

نیروهای ائتلاف بین المللی ضد داعش نیز در ماه فوریه مدعی شدند که ابوابراهیم الهاشمی القرشی سرکرده داعش را در جریان عملیاتی در هالیبورن در مرز سوریه و ترکیه کشته اند.

اوایل امروز یک خودروی بمب گذاری شده در شهر درعا در جنوب سوریه منفجر شد و دو نفر مجروح شدند. (جزئیات بیشتر)

آخر حرف / خ
این را برای صفحه اول پیشنهاد دهید