اختلافات خانوادگی بیشتر پرونده ها در کرمانشاه مطرح می شود


به گزارش خبرگزاری فارس از کرمانشاه، پرویز توسلی زاده مدیرکل دادگستری استان کرمانشاه با اشاره به ارتقای دستگاه قضایی استان از رتبه بیست و یکم به رتبه دوم در حوزه سند تحول گفت:

وی ادامه داد: ماهیت قوه قضاییه به دلیل ماهیت دیالکتیکی و قیاسی کار سختی است. قاضی باید از مجموعه قوانین استنباط قضایی کند تا حکم را از مردم بپذیرد.

رئیس کل دادگستری استان کرمانشاه با یادآوری اینکه سالانه بیش از ۵۵۰ هزار پرونده در استان تعداد مراجعین به دادگستری است، افزود: باید برای اجرای عدالت تلاش بیشتری داشته باشند.

وی با اشاره به اینکه خانواده بزرگترین نهاد اجتماعی در جامعه است، گفت: طلاق و اختلافات خانوادگی در قوه قضائیه مشکلات زیادی دارد که امیدواریم با راه اندازی سامانه تصمیم گیری با حمایت مردم از این اختلافات کاسته شود. “

توسلی زاده با بیان اینکه این سامانه در تمامی شهرستان های استان باز است، گفت: کرمانشاه به عنوان اولین استان کشور در قالب طرح مراقبت خانواده علاوه بر موارد طلاق، تمکین، حضانت و ملاقات با کودک در تصمیم. سیستم انجام مشاوره تخصصی به مشاوره خانواده نشان دهنده رفاه است.

وی خاطرنشان کرد: از امروز طلاق، تمکین و سایر اختلافات خانوادگی در دفاتر قضایی ثبت نمی شود و افراد باید در سامانه افراز ثبت نام کنند تا از طریق بهزیستی ساماندهی شود.

انتهای نامه / ص
این را برای صفحه اول پیشنهاد دهید