اختصاص بودجه برای تکمیل مجتمع فرهنگی و هنری آستارا – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرنگار مهر، رضا ثقتی ظهر پنج شنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه آستارا با اشاره به اینکه اولویت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان استفاده بالقوه از ظرفیت‌های مردمی است، افزود: باید از ظرفیت سازمان‌های مردم نهاد، کانون‌های فرهنگی هنری مساجد، انجمن‌های فرهنگی، ادبی، هنری و هیئت مذهبی در راستای پیشبرد برنامه‌ها استفاده کرد.

وی احیای انجمن‌ها را نیز از اولویت‌های اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی برشمرد و افزود: پس از ۱۲ سال بودجه‌ای برای انجمن‌های ادبی، فرهنگی و هنری در گیلان اختصاص یافته است.

ثقتی به مسائل مطرح شده در جلسه امروز شورای فرهنگ عمومی آستارا اشاره کرد و گفت: در این شورا مباحث مختلفی مطرح شد و امیدواریم مصوبات جلسه به زودی اجرا شود.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان با اشاره به برگزاری جشنواره «حیران نگین ایران، افزود: این جشنواره فرصتی برای نمایش ظرفیت‌های فرهنگی و هنری استان گیلان و آستارا است.

وی خبر از تشکیل دبیرخانه دائمی برای این جشنواره داد و گفت: ثبت این جشنواره در تقویم برنامه‌های وزارت فرهنگ و ارشاد از دیگر تصمیمات اتخاذ شده در این مورد است.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان با اشاره به سفر اخیر رئیس جمهور به استان، افزود: بودجه خوبی برای تکمیل مجتمع فرهنگی و هنری ارشاد آستارا در نظر گرفته شده است.

وی ادامه داد: امسال نیز با پیگیری نماینده مردم آستارا در مجلس بودجه‌ای از محل هدفمندسازی یارانه‌ها برای تکمیل این مجتمع در نظر گرفته شده که امیدواریم این مجتمع به بهره برداری کامل برسد.

گفتنی است؛ دیدار با «اکبر اکسیر» پدر شعر فرانو و عیادت از «عادل ضابطی مقدم» کارمند بازنشسته اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی آستارا از دیگر برنامه‌های سفر یک روزه مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان به آستارا بود.