اجرای مصوبه جدید حق مسکن کارکنان دانشگاه تهران از شهریور


به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی دانشگاه تهران، سیدمحمد مقیمی پیش از ظهر در ششمین جشنواره تجلیل از کارکنان نمونه دانشگاه تهران در تالار فردوسی دانشکده هنر و علوم انسانی دانشگاه تهران، این مطلب را بیان کرد. برای اینکه ارزشمندترین منبع در اختیار سازمان باشیم لازم است، به نحو احسن عمل نکردیم.

رئیس دانشگاه تهران اصل احترام و ارتقای «کرامت انسانی» و حمایت از نیروی انسانی توسط نظام مدیریتی را اولین اصل مهم در استفاده صحیح از نیروی انسانی ارزشمند دانست و با اشاره به سه رکن مهم دانشگاه اساتید، کارکنان و دانشجویان کردی تاکید کرد: توجه ویژه فقط به یک بستر و یک گروه است. بلکه باید با توجه به ارکان دانشگاه تعادل برقرار شود. اما در گذشته نسبت به کارمند سهل انگاری شده، باید جبران شود.
مقیمی تاکید کرد: عملیات اجرایی و اداری دانشگاه توسط کارکنان سازماندهی می شود. اگر بتوانیم شرکت خوبی در این زمینه داشته باشیم و انگیزه مناسبی ایجاد کنیم، مطمئناً تغییرات اساسی در دانشگاه رخ خواهد داد. اما اگر بهترین برنامه ها و بهترین طراحی ها توسط دانشکده وجود داشته باشد، اما گروه پرسنل زمینه و بستر را فراهم نکند، قطعاً این برنامه ها نتیجه لازم را نخواهد داشت.
استاد دانشکده مدیریت دانشگاه تهران، یکی از موضوعات مورد توجه منابع دینی را مفهوم نصیحت و انفاق به عنوان مبنایی اساسی برای برقراری ارتباط بین افراد جامعه اسلامی عنوان کرد. وی گفت: سبک «مدیریت و رهبری نادرست» که در متون مدیریت اسلامی مورد توجه قرار گرفته است، مبنای تفکر مدیریتی در دوره مدیریت جدید دانشگاه تهران است. در این سبک مدیریت، مافوق و زیردستان به معنای سلسله مراتب بوروکراسی نیست و نقش «رهبر و مرئوس» یا «مدیر و زیردست» دائماً در حال تغییر است. هیچکس همیشه سمت مدیر و دستور دهنده را ندارد و برعکس هیچکس همیشه نقش فرمان گرفتن و نفوذ را ندارد.
مقیمی تصریح کرد: اگر قرار است از ارزش نیروی انسانی صحبت کنیم، اما همیشه معتقدیم که وقتی در پست مدیریتی هستیم باید دستور بدهیم و دیگران هم دستور بگیرند و مطیع و مطیع دستورات مافوق باشند. اقدامی است که برخلاف مفروضات سبک مدیریت و رهبری نادرست در عین حال، باید در برابر رانندگی بد آسیب پذیر باشیم.
رئیس دانشگاه تهران خاطرنشان کرد: در یک نظام اداری مبتنی بر سبک مدیریت و رهبری ناسالم، همواره باید سعی کنیم به گفت وگوها، پیشنهادها و توصیه های افراد در سطوح مختلف گوش فرا دهیم. برای این منظور باید مکانیسم های رسمی نیز ایجاد شود، زیرا شنونده بودن از طریق کانال های غیررسمی مفید نیست.
مقیمی از تصویب سامانه پروپوزال در شورای دانشگاه خبر داد و گفت: به زودی شاهد اجرای سامانه پروپوزال در دانشگاه تهران با سبک و سیستم جدید خواهیم بود و رسماً به توصیه ها، نوآوری ها و راهکارهای دانشگاه تهران گوش فرا خواهیم داد. همکاران در بخش های مختلف دانشگاه.”
وی همچنین خدمت رسانی بهتر به کارکنان دانشگاه را دغدغه اصلی هیات رئیسه دانشگاه دانست و گفت: محدودیت های مختلفی در این زمینه داریم که مهمترین آن منابع مالی در اختیار ما در دانشگاه است. یک سری محدودیت های قانونی وجود دارد اما یک سری محدودیت های خودخواسته هم در دانشگاه ایجاد شده است.
رئیس دانشگاه تهران افزود: از نظر ما محدودیت های خودخواسته معنای چندانی ندارد و همه این محدودیت ها را برداشته ایم. برای رفع محدودیت های قانونی تلاش می کنیم از طریق مراجع قانونی و نهادهای بالاتر به ویژه هیئت امنا مجوزهای لازم را دریافت کنیم.
مقیمی در بخشی دیگر از سخنان خود از مصوبه جدید حق مسکن کارکنان دانشگاه تهران خبر داد و گفت: مصوبه حق مسکن کارکنان از شهریور ماه اجرایی می شود. در خصوص تامین اسکان کارکنان نیز تلاش های خوبی صورت گرفته است که باید تکمیل شود و به محض محسوس شدن نتایج آن را گزارش خواهیم کرد.
وی به افتتاح مهدکودک دانشگاه تهران با حضور دکتر عباس مسلم نژاد خیر نقش اندیش از آموزش عالی اشاره کرد و گفت: در مهر ۱۴۰۲ شاهد افتتاح این مهدکودک خواهیم بود بر خلاف اینکه این امکانات شناخته شده بود. در گذشته به عنوان امکانات غیرضروری و حتی اقدامی برای حذف آنها صورت گرفت، اما معتقدیم آرامش فکری و روانی کارکنان دانشگاه همواره یکی از محورهای اصلی و حیاتی برای ارتقای نهادهای آموزشی است. دانشگاه.

انتهای پیام/
این مقاله را به صفحه اول پیشنهاد دهید