اجرای طرح تثبیت فرسودگی تحصیلی دانش آموزان مقطع ابتدایی کرمان – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر، طاهره زحمتکش در حاشیه نشست تخصصی با معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش گفت: برخی از اهداف آموزشی دانش آموزان در دوره آموزش از راه دور محقق نشد تا بتوانیم آن را جبران کند.» برای دانش آموزان پایه اول و دوم در کلاس های گریم «برگزار شد.

وی یادآور شد: پس از حضور در کلاس ها، کلاس های گریم از فروردین ماه امسال برای سایر دانش آموزان مقطع ابتدایی در خارج از ساعت مدرسه برگزار شده است.

معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش استانداری کرمان افزود: این طرح با هدف مداخله آموزشی و جبران خسارت دانش آموزان بازمانده از تحصیل بر روی دانش آموزان با مقاطع تحصیلی که نیاز به آموزش و تلاش قابل قبول تری دارند اجرا می شود.

طاهره زحمتکش افزود: این طرح برای همه دروس است اما دانش آموزان مقطع ابتدایی با تراز عملکردی نیاز به آموزش بیشتر و تلاش قابل قبول در دروس زبان فارسی و ریاضی دارند و دانش آموزان پایه دوم با تراز عملکردی نیاز به آموزش و تلاش بیشتر، قبولی در زبان فارسی، ریاضی دارند. و علوم تجربی در اولویت هستند.

و یادآور شد: این کلاس ها در مدارس و یا پایگاه هایی که برای اجرای طرح ایجاد می شود برگزار می شود و مدت زمان اجرای طرح بسته به نیاز دانش آموز به تحصیل با بهره گیری از مجرب و با تجربه از دو هفته تا ۴ هفته خواهد بود. معلمان مجرب برای اجرای پروژه

زمتکش ابراز امیدواری کرد: با انجام کارها و فعالیت های موثر به صورت دستی مهاجمان ارائه شرایط و ضوابط ارتقاء، ارتقاء و پیشرفت تحصیلی برای دانش آموزان بیش از پیش.