اتفاقات اخیر نشان داده است که ضعف ها و مشکلات باید به طور جدی بررسی و برطرف شود


به گزارش خبرگزاری فارس از گنبدکاوس، سیدعلی مهاجر کارگزار بیمه سیاسی و اجتماعی استانداری امروز در دیدار با فعالان اجتماعی، فرهنگی و سیاسی شهرستان گنبدکاووس اظهار داشت: دشمن سرسخت جمهوری اسلامی ایران همه چیز را بسته است. معابر و با مشارکت و همکاری نمایندگی های خارجی و داخلی در فضای مجازی متمرکز شده است.»

وی تصریح کرد: کسانی که امروز از انحلال فضای مجازی گلایه می کنند و صحبت می کنند همین افراد هستند… در هشت سال گذشته دولت شورای عالی فضای مجازی را تعطیل کرد تا بتوانند به راحتی وارد عمل شوند.

معاون سیاسی و اجتماعی تامین اجتماعی استان گلستان خاطرنشان کرد: اتفاقات اخیر نشان داده است که در برخی حوزه ها آن طور که باید کار انجام نشده است و باید با یک برنامه منظم و مستمر نقاط ضعف و مشکلات ما در این حوزه ها بررسی و برطرف شود.

وی با اشاره به جنگ نرم دشمن در سال های اخیر ادامه داد: در سال های پیروزی انقلاب اسلامی و هشت سال دفاع مقدس، مردم ایران از هر طبقه و سن و نژاد معتقد بودند که دشمن حمله کرده است. ما و آمریکا و نمایندگانش دشمن ما بودیم. ایمان قوی و مقاومت قوی ما در سالهای گذشته باعث موفقیت و پیروزی بر دشمن شده است.

مهاجر گفت: اگر امروز هم به جنگ پیچیده، نرم، شناختی و ادراکی دشمن اعتقاد داریم و می دانیم که هر چه دشمن در فضای مجازی با آن برخورد کرده، جنگ نرم دشمن برای نفوذ در دل دشمن است. مردم، شکی نیست که نگرش و رفتار ما با این اتفاقات متفاوت است و به گونه ای عمل می کنیم.

وی گفت: دولتمردان به فکر فعالیت اقتصادی بودند و در مسئولیت های دولتی انتصابات خانوادگی داشتند. دولت سیزدهم کل نظام دولت قبل را به هم ریخته و به جای تفکر در فعالیت های اقتصادی و انتصابات خانوادگی، شبانه روز برای رفع مشکلات مردم تلاش می کند. این دولت یک حکومت مردمی و انقلابی بود و آمد تا مشکلات مردم را با تمام توان حل کند، لذا افرادی که در مناصب اداری انتخاب می شوند باید متدین، مردمی و انقلابی باشند و از هرگونه فعالیت کلان اقتصادی برای خود پرهیز کنند.

دستیار سیاسی و تامین اجتماعی استاندار گلستان به عقب ماندگی استان گلستان اشاره کرد و خاطرنشان کرد: استان گلستان استانی سیاسی است که مسئولان در دولت های گذشته برای منافع شخصی و رانت شخصی خود آن را سیاسی کرده بودند و باعث عقب افتادن این استان در گذشته سالها گذشت.

وی گفت: سال گذشته از نظر مشکلات آب و برق جزو آخرین استان های کشور بودیم و امسال با تلاش رهبران دولت انقلابی و مردمی آقای رئیسی بسیاری از این مشکلات برطرف شد. در استان گلستان

مهاجر یادآور شد: روش ها و روش های دولت ها متفاوت است و استاندار دولت سیزدهم در راستای پیشرفت استان و تقویت آن در کنار شورای نمایندگان استان گلستان تلاش می کند اعتبارات و اعتباراتی را از دولت اخذ کند.

وی با بیان اینکه نخبگان حلقه وصل مردم و مسئولان هستند، گفت: شما نخبگان و فعالان عرصه های مختلف اجتماعی، سیاسی و فرهنگی هستید و متولیان و ذینفعان حلقه وصل مردم و دولت و در در عین حال از شما سپاسگزاریم از زحمات و تلاش شما انتظار می رود در کنار مدیران باشید.دستگاه های اجرایی را ایجاد کنید و به آنها کمک کنید و اگر اشتباهی از سوی مدیری رخ داد به آن اشاره کنید.

معاون سیاسی و تامین اجتماعی استاندار گلستان گفت: خوشبختانه تعامل و همکاری خوبی بین فعالان و مدیران در استان گلستان وجود دارد و مردم گلستان در این حوادث با احتیاط عمل کردند و گلستان یکی از استان های استان بود. کشور در منطقه ای عاری از حوادث جدی».

وی گفت: ۱۰۰۰ نفر در سامانه انتصابات ۲۰۹ اداره کل استان گلستان ثبت نام کرده اند که بدون شک تعداد زیادی از این افراد انتخاب نمی شوند. از کسانی که انتخاب نشده‌اند می‌خواهیم شکایت نکنند و به جای گلایه و آزار بخشداری گلستان و پیشرفت آن کمک کنند.

حوادث اخیر باید ریشه کن شود

فرماندار ویژه گنبدکاووس در این جلسه گفت: اتفاقات و حوادث اخیر محصول امسال و چند ماه گذشته نبوده و دشمن از مدت ها قبل این برنامه ها را طراحی کرده است. وظیفه ما این است که این حوادث را ریشه کن کنیم. رویدادها و ارائه راه حل های عملی

مهدی دهرویی گفت: کارگروه های اندیشه ورز در شهرستان تشکیل شد و جلسات منظم و هدفمندی را با هیئت آموزش و پرورش اندیشه ورز برگزار کردیم.

وی تصریح کرد: کمیته نظارت، کارگروه و مرکز تحقیقات در راستای انقلاب، نظام و حاکمیت در شهرستان تشکیل شد و معتقدیم کار باید به صورت میدانی و محلی انجام شود.

کانون بسیجیان گنبدکاووس بازوی قوی مدیران است و قصد دخالت در امور اداری را ندارند.

رئیس کانون بسیجیان شهرستان گنبدکاووس گفت: کانون بسیجیان شهرستان بازوی قوی و آزاد در کنار مدیران دستگاه های اجرایی است و قصد دخالت در امور اداری را ندارد و تنها به مسائل مختلف سازمان نگاه می کند. شهر و راه حل های عملی ارائه می دهد.

ربابی سورچی تصریح کرد: هفت کارگروه پویا شامل اقتصاد، زیرساخت، آموزش، پژوهش، فرهنگ اجتماعی، سلامت، محیط زیست، زنان، خانواده، آموزش، آموزش و مدیریت حاکمیتی در این کارگروه تشکیل شد و در این کارگروه بیشترین آسیب های جزئی دیده شد. شکل گرفتند. مشکلات شهرستان رسپینان بررسی شد.

وی بیان کرد: برای موفقیت در هر کاری و رفع مشکلات و مشکلات شهرستان باید دست به دست هم داد و از موازی کاری در ادارات جلوگیری کرد.

سطح بینش سیاسی نسل جوان افزایش خواهد یافت

دبیر شورای وحدت شهرستان گنبدکاووس در این جلسه گفت: به نظر می رسد باید بستر رشد و ارتقای سطح بصیرت سیاسی نسل جوان به صورت پویا و هدفمند ایجاد شود.

حجت الاسلام محمدباقر مظفری گفت: باید شرایط برای شکل گیری تشکل های سیاسی پویا در شهرستان فراهم شود و شیوخ و افرادی که تجربیات مفید و خوبی در عرصه سیاسی دارند، می توانند این تجربیات را به جامعه منتقل کنند تا سطح شهر را بالا ببرند. سطح جامعه بینش سیاسی مردم

بزرگترین دغدغه فعالان نقاط مختلف شهر بحث عفاف و حجاب است

عضو کانون فرهنگی اندیشه ورزی شهرستان گنبدکاووس گفت: بزرگترین دغدغه ما از سال های گذشته بحث عفاف و حجاب بوده است و امروز شاهد چنین رفتارهایی از سوی نوجوانان و جوانان در این حوزه هستیم که باید ریشه کن شود. و ریشه کن شد. علت اصلی را مشخص کنید.

سید محمد شبستانی گفت: علاوه بر جامعه، تفکر انقلابی و اسلامی باید در نهادها و دستگاه های اجرایی حاکم باشد وگرنه نمی توان بدون سوگیری همه مدیران و دستگاه ها به فعالیت های کلان فرهنگی پرداخت.

وی تصریح کرد: دشمن سال هاست که با حرکت نرم و خزنده خود در فضای مجازی علیه کشور اقدام می کند و اگر با حرکت انقلابی و جهادی کار فرهنگی صحیح و ریشه ای انجام نشود این مشکلات ادامه خواهد داشت.

فعالان حوزه های مختلف در این نشست به بررسی مسائل مختلف شهرستان پرداختند.

انتهای پیام/ ۸۳۰۲۱