ابلاغ صحیح پیام جمهوری اسلامی در مناسک حج – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرنگار مهر، آیت الله محمدباقر محمدی خط وی افزود: عصر دوشنبه در دیدار با مسئولان حج و عمره در استانداری، زیارت همه مسلمانان یک معنا و زیارت کشور ما معنای دیگری دارد و حتی دشمنان ما نیز نظر دیگری با اینها دارند. زائران : یک چیز دیگر هم هست، پس نگاه ما نباید فقط یک عبادت فردی باشد زیرا آنجاست که دنیا و سایر زائران می خواهند با ما ارتباط برقرار کنند.

وی افزود: وحدت، انسجام و یکپارچگی چیزی است که باید به جهانیان نشان دهیم و انتظار می رود زائران ما رفتاری پخته تر و مدبرانه تر داشته باشند تا بتوانند پیام جمهوری اسلامی را به درستی منتقل کنند و مهمتر از همه آنها را لمس کنند. روح عرفانی و معنویت حج».

آیت الله خط با تمرکز برای این وی گفت: سفر زیارتی باید نتایج معنوی زیادی برای زائران داشته باشد و حاصل تحولات مثبت باشد و ما فراموش نکرده ایم.

امام جمعه ساری با بیان اینکه شرایط کنونی جهان اسلام مستلزم دعای بیشتر است، برائت را جزء لاینفک آداب حج دانست و گفت: در مقابل روحیه استکباری و سلطه صهیونیست های غاصب. رژیم، ما باید از شر ستمگران خلاص شویم».

وی افزود: انقلاب اسلامی ما از اندیشه بزرگ انسانیت یا عدالت همه جانبه دور نیست و برای گشایش عمومی باید برای ظهور امام زمان (عج) دعا کنیم.بیا دیگهیقیناً حضرتی داریم که در مراسم حج شرکت می کند و در حج سعادت شرکت می کند. همسفر مسافر با امام زمانبیا دیگه) با آن.