ائتلاف سعودی ۳۳ بار آتش بس در حدیده را نقض کرد – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از المسیره، منابع یمنی از نقض آتش بس توسط ائتلاف سعودی در استان الحدیده در غرب یمن خبر دادند.

بر اساس این گزارش، ائتلاف سعودی طی ۲۴ ساعت گذشته ۳۳ بار آتش بس را در حدیده واقع در غرب یمن نقض کرده است.

یک منبع در اتاق افسران رابط گفت که برپایی استحکامات رزمی در حیس و جبالیه یکی از موارد نقض آتش بس است.

وی همچنین به پرواز هواپیماهای جاسوسی، حملات توپخانه ای و تیراندازی از سلاح های مختلف از دیگر موارد نقض آتش بس در حدیده اشاره کرد.

این در حالی است که ائتلاف سعودی در حال نقض آتش بس در سایر استان های یمن است.

پارلمان یمن پیشتر نقض گسترده آتش بس اعلام شده از سوی سازمان ملل توسط ائتلاف تحت رهبری عربستان سعودی را محکوم کرده بود. نمایندگان یمنی گفتند: ما ادامه آتش بس ائتلاف متجاوز به رهبری عربستان را محکوم می کنیم و از سازمان ملل و نماینده آن در یمن می خواهیم که متجاوزان را برای پایان دادن به محاصره و حملات مداوم تحت فشار قرار دهند.

شایان ذکر است که گروه های یمنی در جریان مذاکرات دسامبر در استکهلم سوئد توافقنامه آتش بس را در حدیده امضا کردند. اما نیروهای ائتلاف سعودی از آن زمان آتش بس را نقض کرده و غیرنظامیان را در این استان هدف قرار داده اند.

رژیم سعودی بیش از هفت سال است که به همراه چند کشور عربی دیگر وابسته به خود به یمن حمله کرده است. در جریان این تجاوز هزاران یمنی کشته و زخمی شدند و خسارات زیادی به زیرساخت های این کشور وارد شد.