آیت الله حسینی بوشهری: قوه قضاییه پناه مردم است


به گزارش خبرگزاری فارس از قم به نقل از مرکز خبر قوه قضائیه، آیت الله سید هاشم حسینی بوشهری در گفت و گو با حجت الاسلام والمسلمین محسنی العجیلی و اعضای جامعه مدرسین حوزه علمیه قم، اظهار داشت: این سخن یک مقدار زیادی بارها از سوی رهبر فرزانه و عزیز انقلاب، بحث همبستگی ویژگی های جامعه ما و عموم مردم است.

وی گفت: قوه قضائیه ملجأ مردم است و صلاحیت مراجعه به قوه قضائیه و نقش قوه قضائیه در فصل دعوا برای رسیدگی به مسائل جامعه به لحاظ نظمی را دارند. و قوه قضاییه رسیدگی به پرونده های مردم در استان ها و شهرستان ها واقعاً ضروری است.

رئیس حوزه علمیه قم تاکید کرد: معتقدم اگر قوه قضائیه ما تراز نظام اسلامی باشد مردم آسوده خاطر خواهند بود و در سایه عدالت قوه قضائیه در شادی و آرامش زندگی خواهند کرد. “

وی ادامه داد: قوه قضاییه ممکن است بتواند اما بیش از آن اگر در دستگاه مجریه یا مقننه نقصی وجود داشته باشد به دلیل آن برخورد عادلانه این نقص را نیز برطرف می کند و مردم با اسلام راحت تر می شوند. نظام، دستاوردهای نظام اسلامی و امید به آینده.» این امید از جمله واژه هایی است که در این جمله نمی بینیم و این تعبیر کمتر در صحبت از فرمایشات مقام معظم رهبری است. امید به آینده. در واقع انگیزه ایستادگی و مقاومت است، چه در برابر دشمنان خارجی و چه در برابر مداخلات و دشمنان داخلی.

آیت الله حسینی بوشهری تصریح کرد: از قوه قضائیه انتظارات زیادی وجود دارد، بنابراین هر قاضی و رئیس مرجع قضایی را در هر جایی که منصوب می کنید، انتظار این قشر محترم که تاریخ جامعه مدرسین را به خوبی می دانند این است که تحت نظارت عالیه ایشان باشد. برجستگی تا مردم احساس کنند که هرجا بروند و در شهر کوچکشان یا در مرکز استان یا مرکز شهر، کارشان محدود نیست، بلکه کار مردم است، اما بر اساس اصول و قوانین قوه قضاییه

انتهای پیام/ ۷۸۰۳۲
این را برای صفحه اول پیشنهاد دهید