آیت الله حسینی بوشهری: دشمن در فتنه گذشته شکست خورد


به گزارش خبرگزاری فارس از قم، آیت الله سید هاشم حسینی بوشهری در خطبه نماز جمعه که در مصلی قدس قم برگزار شد، با تاکید بر اینکه متدینین به درد مظلوم اهمیت نمی دهند، اظهار داشت: از ماست. حمایت مظلوم در برابر ظالم

وی با تاکید بر اینکه مردم با وجود همه سختی ها در کنار بیگانگان نمی ایستند، گفت: امروز مردم بار دیگر با حضور خود نشان دادند که پای آرمان های انقلاب اسلامی ایستاده اند.

امام جمعه قم با تاکید بر اینکه دشمن با نگاه به حضور گسترده و به موقع مردم در صحنه به شکست خود پی برد، گفت: این حضور عظیم مردم پیام های زیادی برای جاهلان از سوی دشمنان داخلی و خارجی دارد.

وی با اشاره به اینکه ۲۲ آبان سه رویداد مهم را گردآوری کرده بود، گفت: تبعید امام به ترکیه در سال ۱۳۴۳، حمله نظامی به دانشجویان و کشتار دانش آموزان در سال ۵۷ و تسخیر لانه جاسوسی آمریکا، سه واقعه مهم است. برای این روز .

حسینی بوشهری با اشاره به تاکید مقام معظم رهبری بر لزوم گنجاندن اسناد لانه جاسوسی در کتب درسی برای اینکه آیندگان بدانند چه بر سر این کشور آمده است، گفت: در شرایطی که نیاز داریم نسل جوان دشمن را بشناسد. بیانات رهبر معظم انقلاب باید اجرایی شود.

وی با اشاره به اینکه آمریکایی ها می گویند ما خواهان آزادی ملت ایران هستیم، گفت: آمریکایی ها می گویند ما با ملت ایران هستیم، اما از نظر آنها ملت ایران محدود به کسانی است که به خاطر این موضوع به خیابان ها آمدند. بوق های تبلیغاتی و رسانه ای و که امروز مردم ایران نیستند که در این راهپیمایی ملی حضور دارند.

رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم گفت: در این چند دهه بعد از پیروزی انقلاب هر توطئه‌ای صورت گرفت که نوک آن به آمریکا می‌رسد.

وی افزود: چه کسانی از تروریست هایی که ۱۷ هزار نفر را کشتند حمایت کردند؟ چه کسانی در جنگ ایران از صدام حمایت کردند؟ چه کسی کودتا نوگا را طراحی کرد؟ چه کسی به تاپاس حمله کرد؟ چه کسی به هواپیمای ما با مسافرانش حمله کرد و آن را به شهادت رساند؟ چه کسی رهبر ما را کشت؟ چه کسانی از صهیونیست های قاتل که دانشمندان هسته ای و غیرهسته ای را ترور کردند، حمایت کردند؟ چه کسانی از اغتشاشگران و فتنه گران حمایت کردند؟ آیا دلیل اینها غیر از آمریکاست؟

دبیر شورای عالی حوزه های علمیه ادامه داد: آمریکا حدود ۶۰ کودتای نظامی، ملکی و سیاسی در جهان انجام داد. کدام کشور را می شناسید که این رکورد زشت و سیاه را دارد؟

وی گفت: به برخی از دانشجویان و افرادی که با شوق وارد میدان شده اند می گویم که از شما ابزار استفاده می کنند و روزی که به خواسته خود می رسند، شما را مانند دستمال کثیف رها می کنند.

انتهای پیام/ ۷۸۰۲۳
این مقاله را به صفحه اول پیشنهاد دهید