آیا رکورد فروش خودرو در بورس شکسته می شود؟


گروه بهمن مرحله دوم عرضه محصولات خود را در بورس کالا از سوم خرداد آغاز کرد.

آیا رکورد فروش خودرو در بورس شکسته می شود؟

امروز که بازار خودرو در کما به سر می برد و خریداران و فروشندگان خودرو دچار سردرگمی شده اند، قیمت خودروها نیز در حال افزایش است. در همین حال فاز دوم عرضه خودرو در بورس کالا از سوم خردادماه با ثبت سفارش دو تولیدکننده دیگنیتی پرایم و فیدلیتی پرایم از خانواده گروه بهمن آغاز شد. این امکان برای خریداران خودرو وجود دارد که خودروهای خود را بدون واسطه خریداری کنند. و در یک بازار کاملا شفاف. باید منتظر ماند و دید که استقبال از دیگنیتی پرایم و فیدلیتی پرایم به عنوان خودروی خانوادگی در فاز دوم معرفی محصولات گروه بهمن چگونه خواهد بود. بر اساس قوانین بورس فقط افراد دارای کد بورس کالا می توانند برای خرید خودرو سفارش ثبت کنند.
پس از کش و قوس های فراوان موافق و مخالف طرح عرضه خودرو در بورس کالا، سرانجام در ۲۷ اردیبهشت ماه، مرحله اول عرضه خودرو با ۶۰۰ دستگاه کامیون کارا از سبد محصولات بهمن آغاز شد و برنده اصلی آن افرادی بودند که کارا را بدون واسطه ارزان کردند. از بازار خرید و همچنین شاهد کم هزینه بودن کامیون های کارآمد در بازار بودیم.
در این آشفته بازار خودرو که قیمت های لجام گسیخته خودرو کنترلی ندارد، با رکود عجیبی در بازار مواجه هستیم و خریدار و فروشنده به سختی یکدیگر را پیدا می کنند. برخی کارشناسان بر این باورند که این روش فروش می تواند این رابطه را نزدیک تر کرده و به عنوان محل شکل گیری شفافیت عرضه و تقاضا عمل کند. در صورت تداوم و افزایش عرضه از سوی تولیدکنندگان با توجه به وضعیت خودروها در سازوکار عرضه و تقاضا و کشف قیمت واقعی، شاهد روند تعادل قیمت در بازار خودرو خواهیم بود که با افزایش عرضه، فرآیند شخصی سازی خودروها انجام می شود. به مصرف کنندگان نیز بهبود می یابد. از سوی دیگر خودرو به دست مصرف کننده واقعی می رسد و شاهد انباشت خودرو در دست برخی دلالان نخواهیم بود.