آیا احساس می کنید در کتو گیر کرده اید؟ سریع چربی را امتحان کنید!


اکثر ما نام روزه را شنیده ایم ، اما آیا چیزی درباره چربی روزه داری شنیده اید؟ اگر به دنبال راهی برای افزایش کمی رژیم غذایی کتو هستید ، ممکن است بخواهید سریع چربی را امتحان کنید. حدس می زنید چربی ناشتا شامل خوردن است ، عمدتا چربی! بسیاری از مردم از این روش برای کشف فلات های کاهش وزن یا ورود به کتوز بعد از یک روز مراقبت استفاده می کنند.

این روش روزه داری فقط باید به عنوان یک افزودنی کوتاه مدت برای تسریع کاهش وزن مورد استفاده قرار گیرد و از چند قانون آسان پیروی می کند. در حالی که روزه چربی می تواند یک ابزار قدرتمند باشد ، مهم این است که بدانید چگونه دستورالعمل ها را به درستی دنبال کنید تا مطمئن شوید که حداکثر استفاده را می برید. بیایید حفاری کنیم!

روزه چربی چیست؟

روزه سنتی به این معناست که شما معمولاً برای مدت معینی چیزی نمی خورید و فقط در طول پنجره های تغذیه خاص غذا می خورید. روزه چربی این در واقع یک کار در این زمینه نیست در حقیقت ، درست برعکس است. در طول رژیم غذایی ناشتا ، از خوردن غذا خودداری کنید و در عوض غذاهایی بخورید که به بدن شما کمک می کند وارد کتوز شود. بنابراین ، نه از نظر فنی ، یک روزه سنتی ، بلکه به افزایش سطح مولکولهای کتون در خون کمک می کند ، که به سرعت شما را به کتوز می رساند. سپس واکنش بدن شما به روزه داری را تقلید می کند. به عبارت دیگر ، شما را به چربی سوز تبدیل می کند!

روزه چربی معمولاً بین 2-5 روز طول می کشد و مملو از غذاهای کم کالری و پرچرب است. شما بین 1000 تا 1200 کالری در روز می خورید و 80-90 درصد از این کالری ها از چربی های سالم تامین می شود. در اینجا چند نمونه از چربی های سالم آورده شده است.

 • ماهی سالمون
 • ساردینیا
 • تخم مرغ
 • روغن زیتون
 • روغن نارگیل
 • آووکادو
 • روغن MCT
 • پنیرهای پرچرب
 • کره گردو و آجیل های پرچرب
 • شیر نارگیل
 • کره و خامه سنگین

رژیم غذایی روزه داری چربی و کتو به طور مشابه عمل می کنند ، اما تفاوت هایی با هم دارند. به طور کلی ، هنگام پیروی از رژیم کتو ، نسبتهای پیشنهادی درشت مغذی ها 75 درصد چربی ، 20 درصد پروتئین و 5 درصد کربوهیدرات است. همانطور که در بالا ذکر شد ، بین 80 تا 90 درصد کالری شما از چربی در طول روزه چربی تأمین می شود.

فواید چربی ناشتا

هستند مزایای بیشتر برای چربی ناشتا ، از جمله:

لیپولیز

یکی از بزرگترین مزایای مصرف سریع چربی این است که بدن شما را به لیپولیز می رساند. در طول لیپولیز ، بدن از چربی برای سوزاندن چربی استفاده می کند ، نه اینکه از طریق گلوکز از غذاهای غنی از قند و کربوهیدرات چربی بسوزاند.

فلات کاهش وزن

مکمل های کاهش وزن نه تنها طبیعی هستند ، بلکه باید در هر سفر کاهش وزن مورد انتظار باشند. در نهایت ، اکثر افرادی که در مسیر کاهش وزن هستند ، صرف نظر از رژیم غذایی که دنبال می کنند ، به نوعی فلات می رسند که در آن شما دیگر نمی توانید وزن خود را کاهش دهید. ما فلات کاهش وزن را مانعی برای کاهش وزن به مدت 4 هفته یا بیشتر می دانیم. شرکت در روزه چربی می تواند به شما کمک کند از فلات عبور کرده ، دوباره وزن خود را از دست بدهید و به مسیر اصلی خود بازگردید.

به طور مشابه ، اگر رژیم کتو دارید و روز دلپذیری دارید ، می توانید از چربی ناشتای کوتاه برای بازگشت به کتوز و کنترل اشتها استفاده کنید.

نکات پیش رو ویا شروع کنید پست

قبل از شروع روزه داری ، وجود دارد چیزهای بیشتر شما باید آن را در نظر بگیرید تا خود را ایمن نگه دارید و از کار خود حداکثر استفاده را ببرید.

اثرات جانبی

در حالی که چربی خود را سریع نگه می دارید ، مهم است که از آنفلوآنزای کتو آگاهی داشته باشید. علائم شبیه به آنفولانزا که ممکن است در هنگام سازگاری با کتوز تجربه کنیم. اکثر رژیم های کتو در حال حاضر از این امر آگاه هستند و خوشبختانه راه هایی برای اجتناب از آن وجود دارد. حفظ هیدراتاسیون مناسب ، افزایش الکترولیت ها و از جمله روغن MCT همه نکات مهمی هستند که از احساس بیماری جلوگیری می کند. اگر هنوز مکمل مصرف نمی کنید ، باید مولتی ویتامین با کیفیت بالا را نیز در نظر بگیرید.

بدون تمرینات گسترده

در حالی که چربی خود را سریع نگه می دارید ، توصیه می کنیم ورزش های سبک انجام دهید. این بدان معنی است که شما نباید برای انجام تمرینات گسترده در روزهای ناشتا برنامه ریزی کنید. این بدان معنا نیست که شما نمی توانید فعال باشید. شما فقط می خواهید با تمرینات سبک بمانید.

به عنوان مثال ، می توانید کاردیو را به راحتی روی پست انجام دهید ، مانند پیاده روی. شما همچنین می توانید تمرینات قدرتی را در خانه انجام دهید ، تمرینات کششی و خم زانو را انجام دهید. با این حال ، مطمئن شوید که این کار را راحت انجام می دهید و تمرینات خود را کوتاه می کنید. شما بدن خود را بهتر می شناسید ، پس به آن گوش دهید و در ورزش زیاده روی نکنید.

ردیابی کالری

اگرچه نیازی به پیگیری کالری شما نیست ، اما ما درک می کنیم که برخی از بیماران این روش را ترجیح می دهند. یک راه آسان برای اطمینان از اینکه شما به درستی از روزه چربی پیروی می کنید این است که روزانه 4-5 وعده غذا با حدود 200-250 کالری در هر وعده غذایی مصرف کنید. اگر در ردیابی کالری با مشکل روبرو هستید ، ممکن است دریافت برنامه ای برای پیگیری میزان مصرف غذای شما مفید باشد. البته ، می توانید این کار را روی کاغذ انجام دهید ، اما استفاده از برنامه به این معنی است که اطلاعات را به راحتی از دست نخواهید داد. صرف نظر از نوع دستگاهی که دارید ، برنامه های زیادی وجود دارد که می توانید از آنها برای ردیابی ماکروها و میزان کالری استفاده کنید. حتی ممکن است بتوانید یکی را پیدا کنید که مخصوص رژیم ها نیز باشد.

غذاهایی که باید در روزه داری بخورید و از خوردن آنها خودداری کنید

وقتی در روزه چربی شرکت می کنید ، غذاهای خاصی برای شما وجود دارد آنها باید بخورند و نباید بخورندبه در اینجا لیستی از غذاها وجود دارد خوب خوردن در رژیم ناشتا:

محصولات چربی سالم

 • گوشت / غذاهای دریایی پرچرب مانند بیکن ، ساردین و ماهی آزاد
 • روغن هایی مانند روغن زیتون ، روغن نارگیل ، روغن آووکادو و روغن MCT
 • چربی هایی مانند کره و گوشت خوک
 • تخم مرغ (کامل) ، شامل تخم مرغ و زرده زیبا
 • میوه های پرچرب مانند آووکادو و زیتون
 • گردو و کره آجیل سرشار از چربی هستند ، مانند آجیل ماکادامیا یا پیکان
 • سبزیجات کم کربوهیدرات ، اما فقط در مقادیر کم با کره و روغن سرو می شود
 • محصولات لبنی پرچرب ، از جمله خامه و پنیر خامه ای
 • بمب های چربی

در اینجا چند نمونه از غذاهای مورد نظر شما آورده شده است اجتناب کردن در حال روزه گرفتن

 • همه لوبیا
 • همه میوه ها به جز آووکادو و زیتون
 • همه غلات
 • گوشت بدون چربی یا ماهی بدون چربی
 • سبزیجات (به استثنای مقدار بسیار کمی و فقط با کره یا روغن مصرف می شود). کدو سبز ، کلم و اسفناج انتخاب های قابل قبولی هستند
 • محصولات لبنی کم چرب مانند شیر بدون چربی ، پنیر کم چرب و ماست کم چرب

آیا باید روزه داری چربی را امتحان کنم؟

بستگی دارد. اگر در حال حاضر رژیم کتو دارید و کاهش وزن مداوم خود را تجربه می کنید ، به کتوز رسیده اید و احساس خوبی دارید ، ممکن است نیازی به روزه نداشته باشید. به هر حال ، روزه چربی به طور کلی فقط در شرایط خاصی استفاده می شود. برای ورود سریع به سطوح عمیق کتوز پس از مراقبت یا سوراخ کردن فلات یا ایستگاه بلند مدت لاغری.

این روش رژیم غذایی بین دو تا پنج روز طول می کشد و بر مصرف غذاهای پرچرب تاکید می کند. به یاد داشته باشید ، روزه داری چربی فقط برای مدت زمان بسیار کوتاهی در نظر گرفته شده است و نباید بیش از 5 روز باشد. روزه گرفتن بیش از مدت زمان توصیه شده می تواند شما را در معرض خطر کمبود مواد مغذی ضروری قرار دهد. با این حال ، اگر روزه داری چربی به درستی انجام شود ، می تواند یک افزایش بزرگ باشد.

اگر هنوز مطمئن نیستید که روزه چربی برای شما مناسب است ، لطفاً قبل از اجرای روزه با پزشک خود مشورت کنید. سلامتی شما از اهمیت بالایی برخوردار است. همه افراد منحصر به فرد هستند و برخی ممکن است به دستورالعمل های تخصصی برای کاهش وزن ایمن نیاز داشته باشند. ارائه دهندگان مجرب کاهش وزن ما برای راهنمایی شما در سفر شخصی کاهش وزن در دسترس هستند. در صورت داشتن هرگونه سوال یا تمایل به تعیین وقت قبلی با ما تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید