آمریکا نمی تواند مطالبات خود را به کشورهای منطقه دیکته کند/ تلاش غرب برای تامین منافع رژیم صهیونیستی


محمد اسماعیلی، عضو سابق کمیسیون امنیت ملی شورای اسلامی امروز گفتما میرویم طرح سفر با خبرنگار خبرگزاری فارس در زنجان بایدن وی با اشاره به منطقه عربی خلیج فارس بیان کرد: حوادث غرب آسیا، منطقه و جهان به ویژه جنگ روسیه و اوکراین، غرب را در تامین انرژی مورد نیاز خود دچار مشکل کرد و در نتیجه غرب به ویژه ایالات متحده. ، سعی می کند انرژی مورد نیاز خود را از منابع دیگر تامین کند.

این فعال سیاسی زنجانی به محاصره اقتصادی و سیاسی غرب و محاصره روسیه علاوه بر وابستگی غرب به انرژی این کشور اشاره کرد و گفت: وابستگی غرب به انرژی تولید شده در روسیه پیامدهای عمده ای برای کشور خواهد داشت. کشورهایی که تحریم می کنند، پس راه حلی وجود دارد.. آنها چاره ای جز توسل به انرژی کشورهای منطقه برای جبران کمبود انرژی در بازار ندارند.

وی با تاکید بر اینکه کشورهای دیگر به هیچ وجه نمی توانند خلاء موجود در بازار انرژی را پر کنند، افزود: آمریکا همواره منطقه خاورمیانه را حیاط خلوت خود می دانسته و دستورات بسیاری صادر کرده است که باعث علاقه مندی شده است. بایدن به این منطقه سفر می کرد.

اسماعیلی به تحولات در حال وقوع در جهان از جمله خاورمیانه اشاره کرد و تاکید کرد: در شرایط کنونی آمریکا نمی تواند مطالبات خود را به کشورهای منطقه دیکته کند و از سوی دیگر کشورهای منطقی دیگر قادر نیستند. برای انجام این کار. برای ارائه دیدگاه های آمریکا و کشورهای غربی. بایدن نتیجه مطلوبی برای آنها نخواهد داشت.

یکی از اعضای سابق کمیسیون امنیت ملی شورای اسلامی با تاکید بر اینکه کشورهای غربی به ویژه آمریکا برای تامین منافع رژیم صهیونیستی در منطقه تلاش زیادی می کنند، افزود: این کشورها بر سر دوراهی تحریم ها گیر کرده اند. مجازات ها مشکلات آنها را حل کنید و اگر اوضاع به همین منوال پیش برود، بدون شک بزرگترین بازنده کشورهای غرب و آمریکا خواهند بود.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر تشکیل ائتلاف ضد ایرانی در منطقه با آمریکا گفت: تشکیل این ائتلاف هم اکنون در دستور کار است و در نتیجه کشورهای منطقه ندارند. توان مقابله با ایران زمان چنین اقداماتی گذشته است زیرا شرایط منطقه تغییر کرده و منافع مقاومت تغییر کرده است.

اسماعیلی با ابراز امیدواری از بهبود وضعیت مقاومت در منطقه نسبت به امروز، ادامه داد: حقیقت این است که آمریکا دیگر مانند گذشته توانایی اجرای خواسته های خود را ندارد در حالی که کشورهای منطقه آمادگی کامل برای مشارکت ندارند. در ائتلاف ضد ایرانی بدون شک خودشان از این اتحاد خارج خواهند شد.

نماینده اسبق مردم زنجان و طارم در شورای اسلامی با بیان اینکه واقعیت این است که رژیم صهیونیستی اکنون به پادگان نظامی تبدیل شده است، افزود: آمریکا و رژیم صهیونیستی نسبت به گذشته بسیار ضعیف شده اند. به همین دلیل است که آنها یک دیوار سیمانی در اطراف رژیم صهیونیستی ساختند

وی تاکید کرد: اگرچه آمریکا و کشورهای غربی برای افزایش عمر رژیم صهیونیستی تلاش خواهند کرد، اما واقعیت های میدانی نشان می دهد که این تلاش ها نتیجه چندانی نخواهد داشت.
پایان پیام / ۷۳۰۴
این مقاله را به صفحه اول پیشنهاد دهید