آمریکا حقوق بازنشستگی کامل مقام اف بی آی را که در زمان ترامپ اخراج شده است ، باز می گرداندواشنگتن (AP) – اندرو مک کیب ، معاون سابق اف بی آی ، بازنشستگی کامل خود را به عنوان بخشی از یک معامله به دست آورد …

واشنگتن (AP) – اندرو مک کیب ، معاون سابق اف بی آی ، بازنشستگی کامل خود را به عنوان بخشی از حل و فصل دعوی خود که پس از برکناری وی در دولت ترامپ بیش از سه سال پیش انجام شد ، به دست آورد.

مک کیب ، یکی از اهداف مکرر خشم دونالد ترامپ ، رئیس جمهور وقت آمریکا ، در مارس 2018 پس از آنکه بازرس وزارت دادگستری به این نتیجه رسید که اجازه انتشار اطلاعات به خبرنگار روزنامه را صادر کرده و سپس بازرسان داخلی را در این نقش گمراه کرد ، اخراج شد. اخراج توسط جف سشنز ، دادستان کل وقت ، چند ساعت قبل از بازنشستگی مک کیب صورت گرفت و مستمری وی را از مقام اف بی آی محروم کرد.

توافق حل و فصل این تصمیم را لغو می کند ، هرگونه اشاره ای به اخراج او را از پرونده کارکنانش حذف می کند و مک کیب را که در سال 1996 به FBI پیوست ، حق بازنشستگی کامل خود را می دهد.

مک کیب در بیانیه ای گفت: “سیاست هرگز نباید در اجرای عادلانه عدالت و تصمیمات کارکنان خدمات عمومی نقشی ایفا کند.” وی افزود که امیدوار است “این نتیجه مردان و زنان FBI را تشویق کند تا به حمایت از مردم آمریکا ادامه دهند ، حقیقت را حفظ کرده و بدون ترس از انتقام سیاسی ، کار خود را انجام دهند.”

مک کیب خیانت عمدی به کسی را رد کرد ، هیچ گاه تحت تعقیب و اخراج سیاسی قرار نگرفت و بخشی از “جنگ مداوم دولت ترامپ علیه FBI” است. ترامپ ، که در آن زمان بی وقفه با FBI به دلیل بررسی روابط بین روسیه و ستاد انتخاباتی ریاست جمهوری خود در سال 2016 مخالف بود ، این فسخ را بلافاصله پس از اعلام “روز عالی برای دموکراسی” نامید.

مک کیب در سال 2019 شکایت کرد و گفت تیراندازی وی بخشی از تلاش ترامپ برای پاکسازی FBI از مقاماتی است که او را وفادار می داند. مک کیب در ماه مه 2017 پس از برکناری جیمز کومی از سوی ترامپ ، جیمز کومی را به عنوان مدیر موقت FBI انتخاب کرد.

به عنوان بخشی از حل و فصل ، دولت فدرال با لغو و واگذاری مرخصی مک کیب موافقت کرد ، زیرا او را در شرایط خوبی بازنشسته می داند و بازنشستگی کامل بازنشستگی خود را باز می گرداند. وی همچنین از مزایای دیگری برخوردار است که به مدیران ارشد بازنشسته FBI اعطا می شود ، از جمله دکمه های ویژه و “اعتبارنامه رسمی FBI ، نشان ها و کلیدهای حین خدمت که در قالب معمول به معاونان بازنشسته FBI ارائه شده است.” توافق.

مراد حسین ، وکیل مک کیب ، می گوید: “140 سال است که کارکنان دولت مانند اندرو مک کیب ستون فقرات دولت فدرال بوده و وفاداری خود را به قانون اساسی و نه به هیچ سیاستمدار یا احزاب سیاسی متعهد شده اند.”

وی افزود: “این توافقنامه و احکام دادگاه منطقه ای نشان می دهد که تلاش برای فساد نیروی کار فدرال از طریق ارعاب حزبی و نفوذ سیاسی نامناسب بی پاسخ نخواهد ماند.”

سخنگوی وزارت دادگستری ، که هیچ گونه تخلفی را به عنوان بخشی از توافق نپذیرفته است ، فوراً ایمیلی را برای درخواست نظر ارسال نکرده است.

اگرچه این قرارداد حقوق بازنشستگی مک کیب را بازیابی می کند ، اما این یافته بازرس کل مبنی بر عدم صداقت مک کیب در س theالات بازرسان را باطل نمی کند.

____

اریک تاکر را در توییتر در http://www.twitter.com/etuckerAP دنبال کنید

حق چاپ © 2021 آسوشیتدپرس. همه حقوق محفوظ است. این مطالب نمی تواند منتشر ، پخش ، نوشته یا توزیع مجدد شود.دیدگاهتان را بنویسید