آمریکا برادر یکی از مقامات ارشد دولتی اشرف غنی را زندانی می کند


به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس در افغانستان، منابع خبری اعلام کردند که دادگاهی در شهر نیویورک آمریکا، نعیم اسماعیل، برادر داود سلطان زی، شهردار سابق کابل را به زندان محکوم کرده است.

دادگاه آمریکا برادر اشرف غنی، مقام پیشین دولت را به اتهام کلاهبرداری به ۶ سال حبس و ۳ سال حبس خانگی محکوم کرد.

این در حالی است که اسماعیل ۱۶ میلیون دالر به بانک ملی افغانستان بدهکار است.

قاضی پرونده این شهروند افغانستان نیز دستور داده است تا تمامی حساب های وی تا زمان پرداخت بدهی های وی به بانک افغانستان تحت نظارت دولت آمریکا قرار گیرد.

و وال استریت ژورنال پیشتر در گزارشی نوشته بود که مقامات ارشد در دوره ریاست جمهوری اشرف غنی پس از سقوط دولت به خانه های مجلل خود در کشورهای ثروتمند فرار کردند.

این روزنامه آمریکایی بر اساس بررسی اسناد عمومی، مصاحبه ها و اسناد دیگر گزارش داد که برخی از مقامات ارشد اشرف غنی رئیس جمهور پیشین افغانستان در پی تحولات سیاسی اخیر در این زمینه اکنون در خانه های مجلل در سواحل کالیفرنیا اقامت دارند. کشور.

بر اساس این گزارش، این مقامات قبل از سقوط رژیم، خانه های مجلل در سواحل کالیفرنیا، امارات متحده عربی، ترکیه و دیگر شهرهای معروف جهان خریداری کرده بودند.

وال استریت ژورنال گفت که بسیاری از نزدیکان اشرف غنی، مقامات ارشد ملی و نظامی و همچنین برخی از قانونگذاران سابق افغانستان به کشورهایی مهاجرت کرده اند که دسترسی به ثروت و دارایی آنها محدود است. برخی از این افراد تابعیت مضاعف دارند و به راحتی به خارج از کشور منتقل شدند و برخی نیز با سرمایه گذاری در کشورهای خارجی اجازه اقامت در این کشورها را گرفتند.

/ انتهای پیام/
این مقاله را به صفحه اول پیشنهاد دهید