آمار کروناویروس: ردیابی اپیدمی نیویورک


از اولین روزهای همه گیری ، ویراستاران WNYC / Gothamist از داده ها برای تشکیل پوشش COVID-19 ما استفاده کردند. ما صفحه آمار COVID-19 خود را بازبینی کردیم تا بر ارزشهایی که در سال دوم همه گیری بیشتر اهمیت دارند تمرکز کنیم: واکسن ها ، انواع مختلف و روندهای اخیر در شهر نیویورک.

در اینجا می توانید نسخه آرشیو شده ظاهر اصلی را پیدا کنید. WNYC / Gothamist از تلاش فوق العاده ای که Jake Dobkin ، Clarisa Diaz و Zach Gottehrer-Cohen برای حفظ این صفحه از آمار در 16 ماه اول خود انجام داده اند استقبال می کند.

ردیاب COVID ما را برای مدارس نیویورک در اینجا بررسی کنید.

آیا مقادیر متفاوتی در این صفحه می خواهید؟ لطفاً هر گونه س questionsال یا نظری را به [email protected] ارسال کنید.

گرایش های اخیر

این نمودارها آمار اصلی COVID در نیویورک در 90 روز گذشته را توصیف می کند. تابستان امسال ، راه اندازی واکسن عفونت ها ، میزان مثبت بودن ، بستری شدن و مرگ و میر را به پایین ترین حد از زمان شروع محاصره همه گیر در مارس 2020 رساند. اما پس از رسیدن به دره در ماه ژوئن ، میزان مثبت بودن ، با توجه به نوع دلتا افزایش یافته است. این شهر در 14 آگوست میلیونمین مورد COVID را ثبت کرد. بستری شدن و مرگ و میر افزایش یافته است.

این نقشه نشان می دهد که کروناویروس به تازگی چگونه شکوفا شده است ، با توجه به میزان مثبت بودن آن. میزان مثبت بودن تعداد آزمایش هایی را نشان می دهد که عفونت را نشان می دهند. مثبت بودن بالا می تواند تصوری از محل انتشار سریعترین ویروس ایجاد کند ، اما با میزان عفونت / انتقال یکسان نیست. نرخ مثبت بالا – بیش از 5 – – همچنین می تواند به مکانهایی که فقط آزمایش کافی برای پیگیری موارد شدید دارند ، اما موارد خفیف را نشان ندهد. از 23 سپتامبر ، مثبت در بسیاری از نقاط شهر افزایش یافته است. شهردار در 2 اوت گفت که شهر دیگر از مثبت برای هدایت تصمیمات سیاسی استفاده نمی کند.

این نقشه بستری شدن های COVID-19 در 28 روز گذشته را نشان می دهد. نرخ بستری شدن در مناطقی از شهر که افراد کمتری واکسینه می شوند بیشتر است.

اکثر داده ها در نیویورک با فاصله سه روز منتشر می شوند. داده های روزهای اخیر معمولاً موقت هستند. دپارتمان با ورود حساب های جدید ، داده های قدیمی را بررسی می کند ، به طوری که اعداد هر تاریخ به راحتی در طول زمان تغییر می کند.

واکسیناسیون

ایمنی گله زمانی اتفاق می افتد که یک بیماری عفونی دیگر نمی تواند گسترش یابد زیرا حفاظت از جامعه بالا است. این هدف برای COVID-19 شناخته نشده است ، اما برخی از کارشناسان می گویند زمانی می توان به آن رسید که 70-85 of از یک محله ، شهر ، ایالت یا ملت در برابر عفونت مصون باشند. شهر نیویورک آمار واکسن را در وب سایت وزارت بهداشت و بهداشت ارائه می دهد.

کمپین واکسیناسیون نیویورک با سکسکه های اولیه شروع شد ، که عمدتاً به دلیل بدی آب و هوا و عرضه محدود واکسن های Moderna و Pfizer ایجاد شد. شکاف دیجیتالی و دسترسی نابرابر به سیستم دوستیابی آنلاین برای نیویورک های قدیمی ، که مقامات اولویت را به عکس ها داده اند ، پیشرفت را نیز با مشکل مواجه کرده است. این راه اندازی بر روی کدپستی غنی تر و کم تنوع در روزهای اولیه خود متمرکز بود. نرخ واکسیناسیون هنوز در مناطق مختلف بسیار متفاوت است – از بیش از 40 در بخشهای بروکلین تا 100 در مرکز شهر. داده های منتشر شده توسط این شهر نشان می دهد که نیویورکی های واکسینه شده فقط 1 of از موارد و مرگ و میر ناشی از COVID را بین ژانویه تا اواسط ژوئن تشکیل می دهند.

تیراندازی های روزانه در اواخر فوریه منفجر شد که تا حدی با انتشار واکسن جانسون و جانسون در 27 فوریه تشدید شد. تعداد مشارکت کنندگان جدید پس از پایان ماه مارس افزایش یافت و شرایط جدید برای افراد بالای 50 سال ، هزاره ها و سپس برای افراد بالای 16 سال آغاز شد. این جهش مشابه پس از مجوز واکسن برای نوجوانان در 10 مه رخ داد.

در 16 آگوست ، نیویورکی های دارای نقص ایمنی واجد شرایط دریافت دوز سوم واکسن COVID-19 شدند. و در 22 سپتامبر ، سازمان غذا و دارو شرایط واکسن تقویتی را برای افراد مسن ، افرادی که در معرض بیماری جدی هستند ، و افرادی که شغل آنها شانس قرار گرفتن در معرض ویروس را افزایش می دهد ، مانند معلمان و کارگران در این زمینه ، افزایش داد. از سلامتی

تقاضا پس از هر دور تمدید صلاحیت افزایش یافته و سپس کاهش می یابد. این الگو معمولی برای کمپین های واکسیناسیون است. مشتاق ترین افراد برای آتش زدن می شتابند و تنها کسانی که مردد هستند ، کسانی که دسترسی ندارند یا کسانی که منابع ندارند از سایت واکسیناسیون دیدن می کنند. شکست فدرال واکسن جانسون و جانسون (13 تا 23 آوریل) نیز به کاهش کمک کرد ، اگرچه علت (لخته شدن خون غیر معمول) در نهایت بسیار نادر بود. در 12 ژوئیه ، FDA همچنین واکسن جانسون و جانسون را با تعداد کمی از موارد سندرم گیلن باره ، یک اختلال عصبی مرتبط کرد. مانند لخته های خون غیر معمول ، Guillain-Barré بسیار نادر است و تنها 100 مورد از بیش از 12 میلیون دوز واکسن جانسون و جانسون گزارش شده است.

نظرسنجی های ملی نشان می دهد که اعتماد به نفس برای واکسن جانسون و جانسون کاهش یافته است ، اما برای عکس های Pfizer و Moderna همچنان بالاست.

پس از وقفه در واکسیناسیون های جدید در اوایل تابستان امسال ، تعداد افرادی که اولین ضربه را دریافت می کنند افزایش یافته است – از کمتر از 8200 نفر در 10 جولای به بیش از 13400 در هفته 14 سپتامبر. زمان نشان می دهد که مشوق های نقدی ، دستورات و سایر تصمیمات سیاستی بر میزان واکسیناسیون در مقایسه با ترس عمومی از افزایش دلتا تأثیر می گذارد. تا 24 آگوست ، بیش از 100،000 نیویورکی برای اولین عکس خود یک کارت نقدی پیش پرداخت 100 دلاری دریافت کردند.

در حالی که مقامات شهری ، ایالتی و فدرال واکسن های کووید -19 را برای میلیون ها نفر در اختیار مردم قرار داده اند ، اما شکاف های زیادی برای برخی از جمعیت شناسی کلیدی باقی مانده است.

به طور متوسط ​​، حدود 79 درصد از مردم نیویورک بالای 55 سال کاملاً واکسینه شده اند. اما این هنوز حدود 12 درصد کمتر از نرخ هایی است که در انگلستان مشاهده می شود. قدیمی ترین در نیویورک بسیار عقب هستند: کمتر از 60 درصد افراد بالای 85 سال کاملاً تلقیح شده اند. سیاه نیویورکی ها همچنان واکسینه شده اند ، در حالی که میزان واکسیناسیون اسپانیایی تباران نیویورک از ساکنان سفیدپوست فراتر رفته است.

بر اساس آخرین داده های شهر ، تقریبا 69 درصد از کودکان 12 تا 17 ساله حداقل یک دوز واکسن COVID-19 دریافت کرده اند. کودکان زیر 12 سال واجد شرایط نیستند.

شهر نیویورک در طول موج اول و دوم کروناویروس میزان زیادی از مواجهه طبیعی را تجربه کرد. این ایمنی طبیعی همراه با دفاع ارائه شده توسط راه اندازی واکسن برای کاهش موارد ، بستری شدن و مرگ و میر.

بر اساس مطالعات اولیه ، انتظار می رود ایمنی طبیعی و مبتنی بر واکسن ماه ها یا سالها دوام بیاورد. اما انواع جدید به احتمال زیاد از مصونیت طبیعی که در بهبودهای قبلی دیده می شود فرار می کنند ، در حالی که سپرهای مبتنی بر واکسن به احتمال زیاد دست نخورده باقی می مانند.

انواع

ویروس ها مانند هر میکروارگانیسم یا موجودی با ژنوم حرکت می کنند. انواع ویروس کرونا تهدیدی دائمی برای افراد واکسینه نشده خواهد بود تا اینکه میزان عفونت به صفر برسد.

نوع دلتا در ماه های اخیر حاکم بوده است ، در حال حاضر 99 درصد از همه موارد ترتیب یافته بین 5 سپتامبر و 11 سپتامبر را شامل می شود. این شهر همچنین نوع B.1.621 را که سازمان بهداشت جهانی “mu” نامیده است ، به پیگیری خود اضافه کرد. این گونه کلمبیایی است که یکی از انواع مورد علاقه در اروپا محسوب می شود.

تا به امروز ، واکسن های COVID-19 قادر به خنثی سازی انواع مختلف در مطالعات آزمایشگاهی هستند ، اگرچه تحقیقات جدید نشان می دهد که ممکن است در برابر عفونت های دلتا م asثر نباشند. بستری شدن و مرگ و میر برای افرادی که دوره کامل واکسن را مصرف می کنند کم است.

همه گیر شدن نیویورک به موقع

این نمودارها نشان می دهد که چگونه موارد و بستری شدن در هر محله و در سراسر شهر تکامل یافته است.

بیماری همه گیر COVID-19 در نیویورک ، نیوجرسی و کانکتیکات

بخشهایی از نیویورک در خارج از پنج محله از موج دوم ایالت بیشتر از موج اول آن ضربه خوردند ، الگویی که در نیوجرسی و کانکتیکات نیز اعمال شد. موارد و مرگ و میر در هر سه ایالت به طور گسترده ای کاهش یافته است زیرا واکسن ها به طور گسترده در دسترس قرار گرفته اند ، اگرچه اولین مورد در حال حاضر دوباره ظاهر می شود. از 23 سپتامبر ، انتقال جامعه در همه شهرستانها در منطقه سه ایالت بالا است ، و کل منطقه را بسیار بالاتر از آستانه CDC برای پوشش داخلی داخلی قرار می دهد.

دیدگاهتان را بنویسید