آمادگی بنیاد منطقه آزاد کیش و شرکت ها و شرکت های تابعه – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر، مهدی کشاورز روز چهارشنبه ۲۵ خرداد در جلسه ستاد بحران در خصوص زلزله کیش گفت: من ۹ مورد زلزله در کیش را اعلام می کنم و به مسئولان و نهادهای مسئول در این زمینه اطلاع داده ام.

کشاورز با تاکید بر اینکه الگوی زلزله غیرقابل پیش بینی است، افزود: بر اساس آخرین زمین لرزه ۵.۲ ریشتر از موسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران، در صورت عدم وقوع زلزله بزرگتر، احتمال وقوع زلزله با قدرت بالاتر وجود دارد. پایین تر است.

وی با تاکید بر اینکه این تعطیلی تنها امروز اعمال شد، گفت: بر اساس گزارش های دریافتی و تحلیل شده از موسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران و در صورت بروز بحران، پیش بینی های لازم انجام خواهد شد.

وی افزود: بر اساس گزارش های اعلام شده ۴ مصدوم به دلیل شرایط خطرناک و ترس ناشی از زلزله راهی بیمارستان شدند و این زلزله در کیش خسارت مالی و جانی نداشت.

کشاورز افزود: طبق بررسی های انجام شده در زیرساخت های جزیره، تمامی زیرساخت ها طبق روال گذشته کاملاً فعال است و در هیچ یک از حوزه های آب، برق، فاضلاب و پسماند مشکل خاصی وجود ندارد.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش با بیان اینکه ساکنان کیش از درک و درک بالایی در این زمینه برخوردار هستند، گفت: در بازدید میدانی که پس از زلزله انجام شد، دیدیم که ساکنان کیش در این زمینه هستند. بیرون از خانه هایشان آرام باشند یا در ماشینشان بودند.

وی همچنین به بازدید از جایگاه های سوخت کیش اشاره کرد و گفت: این مکان ها در ابتدای زلزله شلوغ بود و خوشبختانه طبق گزارش های دریافتی در ستاد بحران این مشکل برطرف شده و وضعیت برگشته است. تا دو هفته برای تامین سوخت مورد نیاز مشکلی نخواهیم داشت.

این کشاورز در خصوص تامین مواد غذایی در جزیره کیش با اشاره به دارو گفت: با نگهداری آرد و مواد غذایی مخالفتی وجود ندارد و برخی مواد تا یک ماه در دسترس است و ذخایر استراتژیک برای مواقع ضروری وجود دارد. . این انبار گفت: در مورد انواع داروها هیچ ایرادی وجود ندارد و داروهای ضروری در این انبارها وجود دارد.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش با بیان اینکه این سازمان و برخی نهادها امروز به دلیل وقوع زلزله تعطیل شدند، افزود: ۲۴ با توجه به غیرقابل پیش بینی بودن زمین لرزه با هوشیاری کامل به انجام کامل فعالیت های روزمره خود بپردازند. سلام.

وی با اشاره به فعالیت نهادهای کیش گفت: تمامی ارگان های کیش از جمله پلیس راهور، هلال احمر، همکاران ما در سازمان منطقه آزاد کیش و شرکت های تابعه در آماده باش و در صورت بروز حادثه خاص با مردم هستند. ما حضور خواهیم داشت.