آماده شدن برای غذا: پختن مرغ خوشمزه


از اوینا دل پیتزو

به دوشنبه شب وحشتناک دیگر خوش آمدید. شما به یخچال – و آن دسته از مواد اولیه ای که در قسمت ارگانیک فروشگاه مورد علاقه خود انتخاب کرده اید – می روید به این امید که انرژی لازم را برای پخت یک غذای سالم و خوش طعم که اهداف تناسب اندام شما را برآورده می کند ، جمع آوری کنید. به یاد داشته باشید که شما مرغ خریداری کرده اید و یک مرغ سرخ شده زیبا با پوست ترد ، یک لعاب کره ای زیبا و یک تزیین رزماری را تصور کنید. یک گزینه وسوسه انگیز – اما نه دقیقاً همان چیزی که هنگام شروع رژیم و در نظر گرفتن کره به پیاده روی بروید. همچنین آنچه خریداری کرده اید سینه مرغ بدون پوست است. شما برمی گردید و چشم های امیدوار شوهر ، همسر ، فرزند ، سگ و / یا ماهی قرمز خود را می بینید و فکر می کنید ، “چرا مرغ طعم بیکن افرا ندارد؟ من با این کار چه می کنم؟ ”

این باعث می شود بپرسید: “چگونه می توانم این منبع پروتئینی خشک و اساسی را به یک شاهکار آشپزی تبدیل کنم؟”

آشپزی بعد از یک روز طولانی می تواند طاقت فرسا باشد و تهیه وعده های غذایی می تواند بسیار ترسناک باشد ، به ویژه هنگامی که از خوردن مدام مرغ خسته کننده خسته شده اید ، اما با گزینه های ماریناد و نمک می توانید به مرور زمان یک غذای سالم و خوشمزه دریافت کنید. کمی آماده سازی اولیه طول می کشد ، اما ارزش آن را دارد که بتوانید غذاهای مورد نظر خود را تهیه کنید.


زیبایی آب نمک

آب نمک توسط بسیاری از محصولات مختلف برای حفظ ، فصل بندی و تیره شدن گوشت به گونه ای استفاده می شود که در غیر این صورت امکان پذیر نیست. چندین روش برای نمک زدن مرغ وجود دارد. اولین و احتمالاً رایج ترین روش ، آب نمک مرطوب است که نیاز به غوطه ور کردن مرغ در حمام نمک دارد. دستور العمل متوسط ​​به 3/4 فنجان نمک به یک گالن آب نیاز دارد و می توانید برای طعم بیشتر شکر ، گیاهان و ادویه جات ترشی جات را اضافه کنید. به عنوان مثال ، برگ بو و گیاهان پرووانس.

اجازه دهید مرغ حداقل 4 ساعت در آب نمک در دمای اتاق بماند یا یک شب در یخچال بگذارید. اگر از سینه مرغ استفاده می کنید ، ایده خوبی است که آنها را برای پخش بهتر طعم تکان دهید. آب نمک را حداقل 15 دقیقه قبل از دور ریختن و از 6 ساعت بیشتر نکنید. اساساً ، اگر مرغ قبلاً نازک شده است ، نمی خواهید آن را برای مدت طولانی نمک بزنید ، زیرا بافت آن را از بین می برد.

آب نمک مرطوب با اسمز کار می کند ، آب و نمک جذب پروتئین می شوند ، جایی که نمک به مرغ کمک می کند آب را حفظ کرده و مرطوب بماند.

روش دیگر آب نمک خشک است که شامل مرطوب کردن مرغ با نمک و سایر گیاهان خشک شده و ادویه جات ترشی جات و سپس بستن آن در کیسه به مدت یک یا دو روز قبل از پخت است.

روش مورد علاقه من این است که مرغ را هنگام پختن مخلوط کرده و در آب میوه های خود مخلوط کنید. زمان بیشتری مصرف می شود ، اما مرغ طعم خوشمزه ای دارد و چند روز در یخچال مرطوب می ماند.


مرغ سرخ شده مورد علاقه اوینا

برای این روش ترجیح می دهم از مرغ کامل استفاده کنم ، اما می توانید قسمت های مرغ را نیز سرخ کنید.

فر را از قبل با دمای 350 درجه فارنهایت گرم کنید. از ماهی تابه ای که با مرغ مطابقت دارد استفاده کنید ، مانند یک ماهیتابه 200 تابه ، و مرغ را داخل تابه ، با سینه بالا ، اگر یک پرنده کامل است ، قرار دهید. دو فنجان آب به تابه اضافه کنید. مرغ را نمک زده و مزه دار کنید. آن را به مدت 350 دقیقه و 30 دقیقه بپزید و سپس مرغ را از فر خارج کرده و در آب تابه ای که از آن می پزد قرار دهید.

درجه حرارت را به 450 درجه فارنهایت برسانید و بسته به اندازه مرغ ، هر 10 دقیقه ، 2 یا 3 بار بزنید.

حرارت را در دمای 350 درجه فارنهایت بازگردانید و هر 5 دقیقه هم بزنید تا مرغ طلایی شود. برای پوست ترد ، فر را روی گریل روشن کرده و بجوشانید تا ترد شود. من فکر می کنم این روش بهترین است ، زیرا آب ، نمک و ادویه جات برخی از چربی های طبیعی سینه و پوست مرغ را حذف می کند. در اصل ، سینه مرغ – و بقیه پرنده – را در یک آبگوشت طبیعی میل کنید. زمان بیشتری مصرف می کند ، اما رایحه آن خوشمزه است و ارزش تلاش را دارد ، زیرا مرغ شما چند روز پس از آن مرطوب می ماند.

آب نمک یک ابزار ضروری در پخت مرغ مرطوب است ، چه آن را بپزید و چه در ماهیتابه سرخ کنید و می توانید آن را با سایر گوشت های بدون چربی استفاده کنید.

ماریناد تنوع بی پایان را ارائه می دهد

ترشی یک روش پیچیده تر برای آماده سازی اولیه است و از شما دعوت می کند تا هنگام تهیه یک ماریناد برای مرغ خود خلاق باشید. این موضوع به حفظ رطوبت مربوط نمی شود بلکه به طعم خوب مرغ مربوط می شود. یک ماریناد معمولاً شامل هر ترکیبی از روغن ، اسید ، ادویه جات و گیاهان خرد شده یا خرد شده است. می توانید مرکبات و دیگر میوه ها و سبزیجات خاص را در یک ماریناد قرار دهید تا طعم و بافت بیشتری به آن بدهد.

یک ماریناد باید از طعم خاصی برخوردار باشد. به عنوان مثال ، ممکن است یک نمای معطر آسیایی ، مانند زنجبیل و مرکبات ، یا نیمرخ جنوب غربی ، با سس شیرین و تند از چیپوتل و عسل را دوست داشته باشید. امکانات بی پایان است. اگر شما کسی نیستید که بیش از حد در آشپزخانه تجربه کنید ، دستورالعمل های زیادی برای تهیه مارینادهای خوب آنلاین وجود دارد. مانند آب نمک مرطوب ، مرغ نباید در ماریناد مرکبات برای مدت طولانی ، بیشتر از 4 ساعت در این حالت بماند ، زیرا می تواند باعث نرم و خام شدن گوشت شود.

نگهداری طولانی تر مرغ در ماریناد مرکبات یا سرکه باعث ظرافت آن نمی شود. از طرف دیگر ، از آنجا که مارینادها فقط طعم سطحی می دهند ، هرچه بیشتر آن را ترشی کنید ، مرغ طعم ترشی را بیشتر حفظ می کند – و این برای همه انواع گوشت صدق می کند ، نه فقط مرغ. بسته به آنچه در ماریناد وجود دارد ، تعادل را پیدا کنید.

ماریناد عسل چیپوتل اوینا

یکی از مارینادهای مورد علاقه من برای سینه مرغ مخلوطی از عسل چیپوتل است.

1 1/2 کیلوگرم سینه مرغ

4 قاشق غذاخوری عسل

4 قاشق غذاخوری آب مرغ

1 قاشق غذا خوری روغن زیتون

1 قاشق غذاخوری خمیر چیپوتل

آب لیمو 11/2 قاشق غذاخوری

نمک واسه مزه، نمک برای طعم دادن

سینه مرغ را در کیسه فریزر قرار دهید. همه مواد را با هم مخلوط کرده و مخلوط را روی مرغ بریزید. در صورت امکان بیش از 4 ساعت یا یک شبه ترشی کنید تا بهترین نتیجه را بگیرید. با این حال ، سینه مرغ بدون استخوان و استخوان پس از 30 دقیقه آماده پخت یا پخت می شود.

اگر سینه مرغ را می پزید ، فر را با دمای 400 درجه فارنهایت گرم کنید و به مدت 25-30 دقیقه بپزید. آنها را از فر خارج کرده و قبل از سرو اجازه دهید 5 دقیقه استراحت کنند. با خیال راحت خلاقیت ایجاد کنید و کم و بیش به هر طعمی اضافه کنید.


هنگام استفاده از آب نمک و ماریناد

تفاوت های متمایزی در دو روش پیش پخت مرغ وجود دارد و آنها در نحوه بیرون آمدن مرغ تفاوت ایجاد می کنند. آب نمک یک روش مبتنی بر نمک است که عمدتا برای ورز دادن و مرطوب نگه داشتن مرغ استفاده می شود. این می تواند طعم فوق العاده ای به مرغ شما بدهد ، اما طعم آن به همان اندازه قوی نیست که از ماریناد دریافت می کنید. پرش کردن برای پخت و سرخ کردن مرغ عالی است ، اما اگر مرغ خود را در کباب پز می کنید ، انتخاب خوبی نیست.

ترشی یک راه عالی برای افزودن طعم است ، اما از آنجایی که اکثر مارینادها نمک ندارند ، گوشت مرطوب نخواهد بود ، مخصوصاً مارینادهایی که بر اساس شکر و عسل تهیه شده اند. با این حال ، اگر علاقه بیشتری به کباب مرغ دارید ، روش ترشی طعم و بافت بهتری برای شما به ارمغان می آورد.

هر دو روش نوزاد شما را تازه کرده و هر شامی را سرگرم کننده تر می کند.

فواید سلامتی آب نمک در مقابل مارینادس

به طور کلی ، من فکر می کنم آب نمک گزینه بهتری است زیرا می توانید رطوبت بیشتری را در مرغ حفظ کنید در حالی که به آن طعم می دهید. اگر مرغ در آب نمک قرار داشته باشد ، احتمال بیشتری دارد که روز بعد از آن لذت ببرید ، در حالی که مرغ ترشی برای وعده غذایی که بلافاصله پس از پخت آن می خورید بهتر است.

شاید برای همه نمک های مورد استفاده در آب نمک تعجب کنید. آیا مقدار زیادی نمک به ظاهر زیاد او را ناسالم نمی کند؟ وقتی در نظر بگیرید که مرغ کامل را یکجا نمی خورید ، متوجه می شوید که از مصرف زیاد سدیم نسبتاً در امان هستید. برای اکثر مردم ، یک وعده معمولی پروتئین 4-6 اونس ، تقریباً به اندازه یک مشت است. یک وعده 4 اونسی مرغ که قبل از پخت نمک زده شده است به طور متوسط ​​300-400 میلی گرم سدیم دارد. به گفته سازمان غذا و دارو ، یک فرد معمولی باید حداقل 180 میلی گرم سدیم در روز و حداکثر 2300 میلی گرم مصرف کند. در واقع ، طبق اعلام انجمن قلب آمریکا ، به طور متوسط ​​آمریکایی بیش از 3400 میلی گرم سدیم در روز مصرف می کند.

بنابراین حتی اگر در مصرف نمک دقت کنید ، 400 میلی گرم در یک وعده مرغ آنقدرها نیست. بقیه بشقاب نباید بیش از 100 میلی گرم سدیم داشته باشد و فقط در صورتی که غذای خود را بیش از حد حذف کنید. یک بشقاب معمولی برای یک مصرف کننده سالم می تواند شامل یک قسمت مرغ ، نصف فنجان بروکلی و یک فنجان برنج قهوه ای باشد که مقدار آن حدود 430 میلی گرم سدیم است. اگر این غذایی است که معمولاً برای خودتان درست می کنید ، سدیم مرغ چیز مهمی نیست.

اگر دستور تهیه مرغ دارید که مایل هستید آن را به اشتراک بگذارید ، لطفاً آن را در نظرات زیر بنویسید و با خیال راحت این مقاله را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید