آلپهوئز و کوبستون ها برای تور دو فرانس 2022 بازگشته اندپاریس (AP) – سال آینده تور دو فرانس شاهد بازگشت سنگریزه پاریس -روبا و گرفتن جوخه …

پاریس (AP) – سال آینده تور دو فرانس شاهد بازگشت سنگ فرش پاریس -روبا و بردن پلتون به قله کوه معروف آلپهوئز خواهد بود.

طراحی شده برای سواران کامل ، مانند قهرمان دوبار تدج پوگاکار ، این مسیر دارای دو تایمر فردی و شش مرحله کوهستانی با پنج پایان اوج است.

برگزارکنندگان مسابقه این مسیر را در پاریس ، روز پنجشنبه ، با حضور پوگاکار و قهرمان دوگانه جهان جولیان آلافلیپ ، فاش کردند و این نشان دهنده بازگشت مراسم سنتی است که سال گذشته به دلیل همه گیری کرونا لغو شد.

مسابقات زنان بین 24 تا 31 ژوئیه برگزار می شود و شامل هشت مرحله می شود. این کار از برج ایفل در پاریس شروع می شود و به سمت شرق فرانسه حرکت می کند و با یک پایان معتبر در Planche des Belles Filles ، مرحله ای کلاسیک از تور مردان در ووسگ ، به پایان می رسد.

سال آینده طبق برنامه ، Tour de France Femmes قصد دارد پس از تلاش های مختلف ناموفق به یک مسابقه دائمی در مسابقات جهانی زنان تبدیل شود. طی سالهای 1984-89 ، تور زنان به موازات مسابقه مردان ، قبل از اینکه بعداً کوتاه شود ، انجام شد.

مسابقات مردان سه هفته ای پس از یک سال تاخیر به دلیل تغییر زمان مسابقات فوتبال قهرمانی اروپا در پایتخت دانمارک تا سال گذشته در کپنهاگ آغاز می شود.

مرحله افتتاحیه ، کرونومتر 13 کیلومتری ، در اول ژوئیه انجام می شود و قبل از انتقال به شمال فرانسه ، دو مرحله دیگر در جاده های بادخیز در کشور اسکاندیناوی دنبال می شود.

مرحله 5 دهان با سنگریزه های خیانتکار پاریس-روبا ، که پس از چهار سال غیبت دوباره به برنامه بازگشتند ، مقابله می کند. سپس مسابقه به سمت Vosges حرکت می کند تا به بالای کوه در Planche des Belles Filles برسد ، جایی که انتظار می رود اولین نبرد بین رقبای کلی در آن برگزار شود.

پلانش در سالهای اخیر با پایان بی رحمانه خود به یک کلاس کلاسیک تور دو فرانس تبدیل شده است. در اینجا پوگاکار اولین پیروزی خود را در سال 2020 ، زمانی که پیراهن زرد را در یک وقت آزمایشی در آستانه مسابقه ربود ، مهر و موم کرد.

آلافیلیپ می گوید: “فرصت هایی برای سوارکاران وجود دارد.” “چیزی که می توانم قبلاً به شما بگویم این است که سطوح عالی و سنگ ها یک هفته اول زیبا و دیدنی را ایجاد خواهند کرد.”

این دسته قبل از مقابله با رشته کوه های آلپ از شهر لوزان سوئیس دیدن خواهند کرد. در آنجا ، دو قله – Col du Granon در 2،413 متر بالاتر از سطح دریا ، سپس Alpe d’Huez و 21 پیچ موی سر – چالشی سخت برای پلتون خواهد بود. آخرین باری که خلبانان تور به آلپ دوز صعود کردند در سال 2018 بود.

کریستین پرودوم ، مدیر مسابقات به L’Equipe گفت: “من چنین درخواستی برای بازگشت به آنجا احساس کردم.” “از خود تفرجگاه ، که در سالهای اخیر به طور سیستماتیک برای ما نامه ارسال کرده است تا پیشنهاد بدهیم. و از مردم ، که بسیار دلبسته این صعودهای نمادین هستند. ”

عبور از پیرنه باعث ایجاد فضای تنفسی با مراحل دلسرد کننده برای پیراگودس و هوتاکام نخواهد شد. طبقه بندی نهایی در آستانه مرحله نهایی در شانزه لیزه ، در طول 40 کیلومتر زمان آزمایشی در روستای زیبا و صخره ای روکامادور تصمیم گیری می شود.

چندین فرصت برای درخشش دوندگان وجود خواهد داشت ، با شش مرحله مسطح که در مسیری به طول 3،328 کیلومتر پهن شده اند ، از جمله یکی به شهر قرکون قرون وسطایی ، جایی که مارک کاوندیش رکورد تاریخی ادی مرککس با 34 پیروزی در تور امسال را برابر کرد.

___

ورزشهای AP بیشتر: https://apnews.com/apf-sports و https://twitter.com/AP_Sports

حق چاپ © 2021 آسوشیتدپرس. همه حقوق محفوظ است. این مطالب نمی تواند منتشر ، پخش ، نوشته یا توزیع مجدد شود.دیدگاهتان را بنویسید