آغاز کاهش قیمت کالاها / تعادل صادرات و واردات کشور


به گزارش خبرگزاری فارس از تبریز، مهدی بردران شامگاه پنجشنبه در مراسم گرامیداشت روز ملی صنعت و معدن در تبریز اظهار داشت: باید از تبریز با سربلندی و نمادهای شور و امید مانند ستارخان، باقرخان، استاد صحبت کرد. شهیر، استاد بهزاد، شهیدان مهدی(عج) و محمود باکری و علمای این شهر عقد خود را برگزار می کنند.

وی افزود: تبریز شهری است به نام صنعتی که جایگاه خود را بی ارزش می کند و افتخاری برای کشور است و نقش خود را نسبت به همه استان ها ایفا کرده و در زمینه هایی مانند شیرینی، شکلات، الگویی برای کل کشور است. کفش، چرم، فرش، قطعات خودرو، ساخت یا تامین ۳۵ درصد نیاز کشور، دارو و لوازم خانگی قطب است.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت خاطرنشان کرد: در دولت سیزدهم و با همت گروه صمت آذربایجان شرقی یکصد واحد راکد به بهره برداری رسید و ۲۵۰ مشکل در حوزه تولید و صنعت حل شد و ۲۱۰ مورد سرمایه گذاری انجام شد. در منطقه ای ساخته شد که در آن همکاری بین نمایندگان و مدیران اجرایی آذربایجان شرقی انجام شد.

وی همچنین به موضوع حقوق گمرکی برای واردات ماشین آلات صنعتی اشاره کرد و گفت: در این راستا معتقدیم با همکاری مجلس نمایندگان مشکل را حل کرده و تعرفه گمرکی واردات را به حداقل ممکن کاهش دهیم تا سرمایه گذاری افزایش یابد. . در محدوده مرزهای شعاع ۳۰ کیلومتری تبریز برای اجرای پروژه ها، توسعه واحدهای تولیدی توسط رئیس حراست استان پیگیری و اقداماتی برای رفع آن انجام شد.

برادران با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه تولیدکننده نه تنها مسئول مشکلات کشور است، بلکه راه حل و تنها وسیله نجات کشور است، گفت: علیرغم اصلاحات عمیق اقتصادی که دولت انجام داده است مانند برکناری ارز ترجیحی، محدودیت ها و تنگناهایی که برای بخش تولید و صنعت ایجاد کرد، اما به زودی شاهد اثرات بلندمدت آن به ویژه رقابتی شدن بازار خواهیم بود و کاهش ۲۰ تا ۲۵ درصدی قیمت ها در روزهای اخیر گواه آن است. از آن.

وی با اشاره به اینکه تراز صادرات و واردات کشور برای اولین بار برابر است، گفت: در حال حاضر حجم صادرات ۴۸ هزار میلیارد تومان و حجم واردات کشور ۵۲ هزار میلیارد تومان است و اگر بخواهیم این فاصله را پر کنیم. ، ۴ هزار میلیارد تومان می شود. تا پایان سال تراز صادرات و واردات کشور بدون وابستگی به درآمدهای نفتی یکسان می شود و با تحقق این مهم به سمت کنترل ساختاری تورم حرکت خواهیم کرد.

معاون وزیر صامت تاکید کرد: اگر شور و نشاط کارآفرینی مردم تبریز در کشور الگو شود و شاهد نقش آفرینی باشیم به این هدف خواهیم رسید و البته باید ورود سرمایه از سوی دولت و خرید را نیز بپذیریم. میلیاردها دلار آپارتمان توسط سرمایه گذاران با این هدف مغایر است، اما امیدواریم با تلاش و همکاری فعالان صنعتی و تولیدی به سمت هماهنگی واردات و صادرات حرکت کنیم.

انتهای پیام/۶۰۰۳۶
این مقاله را به صفحه اول پیشنهاد دهید