آسوشیتدپرس: پنتاگون با کمبود شدید سرباز مواجه است


به گزارش خبرگزاری فارس، با وجود بودجه هنگفت نظامی آمریکا و ادعای واشنگتن مبنی بر داشتن بزرگترین ارتش جهان، گفته می شود پنتاگون با کمبود شدید سرباز مواجه است.

خبرگزاری آسوشیتدپرس صبح پنجشنبه گزارش داد که وزارت دفاع ایالات متحده قصد دارد تعداد ارتش این کشور را به دلیل کمبود بی سابقه نیروی انسانی کاهش دهد.

بر اساس این گزارش، نیروهای مسلح آمریکا در سال آینده حدود ده هزار نفر کمبود خواهند داشت. در همین حال، به گفته ژنرال جوزف مارتین، معاون رئیس ستاد ارتش ایالات متحده، چشم انداز سال های آینده تاریک تر به نظر می رسد.

به گزارش آسوشیتدپرس، تعداد نیروهای نظامی آمریکا در سال جاری به جای ۴۷۶ هزار نفر پیش بینی شده، حدود ۴۶۶ هزار نفر است و در سال ۲۰۲۳ در مجموع به ۴۴۵ هزار نفر کاهش می یابد.

بر این اساس تنها دو ماه و نیم تا پایان سال مالی آمریکا باقی مانده و ارتش این کشور تنها به ۵۰ درصد از هدف ۶۰ هزار سربازی خود دست یافته است. با این نرخ، فرماندهان ارتش آمریکا معتقدند این کمبود تا اول اکتبر به ۲۵ درصد خواهد رسید.

آسوشیتدپرس می نویسد، پنتاگون نوشت که چنین وضعیت دشواری در مورد کمبود سرباز با این واقعیت توضیح داده می شود که شرکت های خصوصی و پیمانکاران نظامی شرایط کاری مطلوب تری نسبت به ارتش ارائه می دهند، بنابراین ارتش به سادگی نمی تواند با تجارت رقابت کند.

وزارت دفاع ایالات متحده می گوید در این مورد تنها راه حل بهینه کاهش حجم نیروهای مسلح است.

آن تمام شده است…
این مقاله را به صفحه اول پیشنهاد دهید