آخرین جزئیات لیست نهایی تیم ملی فوتبال برای جام جهانی قطر


با نزدیک شدن به جام جهانی، کارلوس کی روش به دنبال نهایی شدن فهرست ملی پوشان است تا با تصمیم سرمربی پرتغالی، نام هایی از سفر قطر باقی بماند.

آخرین جزئیات لیست نهایی تیم ملی فوتبال برای جام جهانی قطر

به گزارش خبر، چند تیم ملی فهرست نهایی حضور در جام جهانی را اعلام کردند. این بار به لطف فیفا، این لیست شامل ۳ بازیکن بیشتر از جام های قبلی است. اما خبری از انتشار ترکیب تیم ایران برای جام جهانی قطر نشد. به نظر می رسد تقریباً همه تیم ها لیست نهایی خود را ظرف چند روز آینده اعلام خواهند کرد، اما کی روش که همیشه دوست دارد مرموز باشد، عجله ای ندارد و بعید نیست که تا ساعت پایانی ضرب الاجل صبر کند و تیمش را فاش نکند. . با وجود این، اگر تعجب عجیبی وجود نداشته باشد و رابطه این مربی با هیچ بازیکنی به طور ناگهانی خراب نشود، حدس زدن درصد زیادی از تیم اعزامی به قطر آسان به نظر می رسد، هرچند تردیدهای بسیار جزئی وجود دارد.

علیرضا بیرانوند یکی از بازیکنان نهایی تیم ملی ایران در جام جهانی قطر است. جالب اینجاست که این پیشنهاد برای هیچ مدافع دیگری در این تیم قابل تکرار نیست. پرو در جام حذفی قطعی شده است و احتمالا اولین بازیکنی خواهد بود که گل می زند. اگر این اتفاق بیفتد بیرانوند به اولین دروازه بان تاریخ تیم ملی با تجربه حضور در دو جام جهانی تبدیل می شود.

در میان مدافعان میانی این تیم شجاع خلیل زاد، محمدحسین کنیز زادگان، مرتضی پورعلیجانجی و مجید حسینی به ثبت رسیدند.

در دفاع چپ این اطمینان وجود دارد که احسان حجسفی در لیست خواهد بود. احسان پیش از این تجربه حضور در دو جام جهانی دیگر را با کارلوس کی روش دارد. در دفاع راست این تیم رامین رضاییان و صادق محرم تنها دو گزینه این تیم هستند و تحت هر شرایطی در جام جهانی حضور خواهند داشت.

در میانه زمین، سعید عزت الله مثل همیشه جانشینی در ذهن کروس ندارد. به همان اندازه که او در سطح باشگاهی ناامید کننده است، او یک بازیکن برتر در سطح ملی بوده است. در کنار او امید ابراهیمی نیز راهی جام جهانی خواهد شد. در پست های کناری خط هافبک بعید است اتفاقی بیفتد و احمد نورالله، وحید امیری، سامان قدوس، مهدی ترابی، علی گلی زاده و البته یکی از لیدرهای تیم علیرضا جهانبخش جام جهانی را از دست بدهند. این بازیکنان فرصت بسیار بزرگی برای همراهی تیم ملی قطر دارند.

از قبل، بلیط قطر برای سه بازیکن رزرو شده است. سردار آزمون، مهدی طارمی و کریم انصاری فرد تنها مهاجمان تیم ملی در جام جهانی ۲۰۲۲ هستند. ترکیبی بسیار آرام با کیفیت و تجربه زیاد. در واقع کی روش مطمئن ترین افراد را برای این پست انتخاب کرد.

۲ دروازه بان که صف می کشند

با این تعداد پیش از این حضور ۱۹ بازیکن در جام جهانی قطر قطعی شده است. بازیکنانی که اگر در روزهای منتهی به شروع جام حذفی مصدوم نشوند و اتفاق غیرمنتظره ای برایشان رخ ندهد، تیم ملی را همراهی می کنند. کی روش از میان چهار گلزن دیگر اردو، دو نفر را به لیست نهایی دعوت می کند. البته او می تواند با ۴ گل به قطر برود اما بعید است که نیازی به این کار داشته باشد. از میان سید حسین حسینی، امیر عابدزاده، محمدرضا اخباری و پیام نظام ۲ نفر در خط و ۲ نفر در راه هستند. در حال حاضر بیشتر انتظارات حول محور انتخاب حسینی و عابدزاده می چرخد ​​اما کی روش همیشه شگفتی هایی را روی خط دارد. با این تعداد ۲۱ بازیکن برای تیم ملی انتخاب می شوند و سایر بازیکنان حاضر در اردو باید برای انتخابی نهایی به رقابت بپردازند.

۷ متقاضی، ۵ جای خالی

بقیه چه کسانی هستند؟ سامان فلاح در میانه خط دفاع. بازیکنی که به عنوان کاپیتان پیکان در لیگ برتر بازی می کند، روسیه چچمی و ابوالفضل جلالی که حالا درخشیده و بابت این درخشش پاداش خوبی هم دریافت کرده است، میلاد سرلیک که عملکرد خوبی در پرسپولیس داشت و هافبک بسیار قابل اعتمادی برای این تیم است. از جمله علی کریمی که در کایسری اسپور بازی می کند، مدت زیادی است که در تیم ملی بازی نمی کند اما پس از گذراندن دوران مصدومیت، اکنون آماده به نظر می رسد و همچنین تولد محمدی و امید نورفکون. بازیکنانی که منتظر انتخاب کی روش هستند. با توجه به ترافیک بازیکنان در سمت چپ، محمدی و نوراکین ممکن است شانسی برای حضور در لیست نهایی کیروس نداشته باشند.

۷ بازیکن در ۵ جای خالی; نبرد آنها برای حضور در تیم ملی شگفت انگیز است و تصمیم نهایی کی روش این معادله را حل می کند. فلاح به دلیل کم تجربه در تیم ملی غایب است؟ آیا تولد سرلک رها می شود؟ کی روش با حضور ابوالفضل جلالی، حاج صفی و البته میلاد محمدی و نوراکون ۴ مدافعان چپ به قطر می رود؟ روی کاغذ احتمالاً فلاح و علی کریمی از این لیست کنار گذاشته می شوند. با این حال باید منتظر تصمیم نهایی سرمربی باشیم.