آبرسانی به ۱۴ روستا از سد مخزنی سرابی


حسین افشاری در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در تویسرکان با بیان اینکه کار دستگاه‌های عامل در سال جاری بر اساس برنامه عملیاتی مدون آغاز شد، در این میان به بحث گردشگری پرداخت و از وجود ۲۶۱ اثر تاریخی، مذهبی، فرهنگی و طبیعی و ثبت ملی بیش از ۱۰۰ اثر از این آثار در شهرستان خبر داد و تاکید کرد: ظرفیت گردشگری تویسرکان بعد از همدان نسبت به شهرستان‌های دیگر استان بالاتر است.

وی با اشاره به حضور تعداد زیادی از گردشگران و مسافران در تویسرکان به ویژه در فصل‌ تابستان و بهار تاکید کرد: به همین منظور بستر برای اقامت مسافران باید ایجاد شود زیرا با جذب گردشگر ضمن معرفی شهرستان، رونق اقتصادی هم رقم خواهد خورد.

فرماندار تویسرکان از ایجاد پارک‌های بزرگ و تفرجگاه در این شهرستان خبر داد و خاطرنشان کرد: بر همین اساس دو پروژه بزرگ در تپه نورالشهدا و در محوطه آرامگاه میررضی با هدف توسعه گردشگری و افزایش نشاط اجتماعی در حال اجراست.

وی گفت: با وجود اینکه بودجه شهرداری در حال اتمام بود اما دستگاه‌های عامل شهردار را در مجموعه گردشگری تپه نورالشهدا یاری دادند و هم‌اکنون عملیات اجرایی مجموعه در وسعت هشت هکتار و فاز نخست ساماندهی محوطه آرامگاه میررضی آرتیمانی در سه هکتار در حال انجام است.

افشاری ادامه داد: همچنین با دعوت مدیرکل پایانه‌های استان به شهرستان پس از بازدید از مسیر ورودی شهر تویسرکان از سمت کنگاور و محور کرمانشاه، مجوز احداث پروژه‌ چندمنظوره شامل نمازخانه، سرویس بهداشتی و بازارچه فصلی در این مسیر را گرفتیم که هم‌اکنون احداث آن توسط شهرداری با پیشرفت قابل قبولی در حال اجراست.

وی در بخش دیگر از سخنانش به تسریع در روند عملیات اجرایی پروژه تصفیه‌خانه سد سرابی با پیشرفت بیش از ۹۴ درصد اشاره کرد و گفت: تلاش می‌کنیم این پروژه در فصل بهار به بهره‌برداری برسد چراکه به واسطه تامین آب شرب مورد نیاز شهر تویسرکان و روستاهای همجوار برای شهرستان اهمیت دارد.

فرماندار تویسرکان با تأکید بر اینکه پروژه مجتمع آبرسانی و خط انتقال آب از سد سرابی به ۱۴ روستای بالادست این سد با توجه به ضعیف بودن منابع آبی این منطقه با ۱۳ میلیارد تومان در حال اجراست تاکید کرد: کشاورزان نگران نباشند، آبرسانی به این روستاها از ۲ میلیون متر مکعب پیش‌بینی شده برای آب شرب از سد سرابی انجام خواهد شد نه از سهم آب کشاورزی.

انتهای پیام/۸۹۰۱۰
این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید